Schronisko PTTK na Błatniej

Telefon
698 30...
adres
ul. Błatnia, Brenna, śląskie
za nocleg od
25 PLN
liczba miejsc
50

O nas

Zapraszamy do Schroniska PTTK Na Błatniej w miejscowości Brenna. Schronisko jest położone na szczycie górskim Błatnia w grupie Klimczoka w Paśmie Wiślańskim Beskidu Śląskiego. Historia schroniska sięga 1926 roku, w którym niemieckie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody wybudowało drewniane schronisko. Po drugiej wojnie światowej schronisko zostało odbudowane przez PTTK i otwarte ponownie w sierpniu 1945 r. Ze szczytu rozciąga się wyjątkowy widok na wszystkie najciekawsze szczyty Beskidu Śląskiego. Schronisko dysponuje 50 miejscami noclegowymi. Na miejscu znajduje się bufet, jadalnia oraz kuchnia. Obiekt dysponuje pokojami wieloosobowymi oraz dwuosobowymi. Łazienka oraz toaleta znajdują się na parterze i na pierwszym piętrze i są wspólne. Dodatkowa opłata pobierana jest za komplet pościeli. Dla grup zorganizowanych oraz przy dłuższych pobytach przewidziano rabaty. Schronisko zapewnia noclegi w warunkach turystycznych oraz smaczne ciepłe posiłki. Nocleg w schronisku wiąże się z przestrzeganiem regulaminu PTTK.

W lecie otwarty jest także ogródek letni, w którym serwowane są potrawy z grilla. Schronisko jest miejscem, w którym organizowane są imprezy okolicznościowe, integracyjne, tematyczne. W obiekcie odbywają się spotkania zorganizowanych grup takich jak zielone szkoły, wycieczki i inne. Obiekt oferuje możliwość zorganizowania ogniska, kuligu, biegów przełajowych, podchodów i innych zabaw terenowych. Dotarcie do schroniska jest możliwe dzięki licznym szlakom turystycznym z Brennej przez Błatnią na Cisowy, ze Skoczowa przez Górki Wielkie, Łazek, Czupiel i Cisowy, ze stacji kolejowej Grodziec na Łazek, dalej przez Czupiel do schroniska, z Jaworza, z Przełęczy Salmopolskiej na Trzy Kopce, dalej przez Stołów do schroniska, z Wapiennicy przez Palenicę i Przykrą, z Jaworza Jasienicy przez Ostrą, od schroniska PTTK na Szyndzielni przez Klimczok lub ze szczytu Klimczoka przez Stołów na Błatnią.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe60/pokój
pokoje4 osobowe120/pokój
pokoje6 osobowe150/pokój
pokoje8 osobowe200/pokój

Oferujemy atrakcyjne zniżki: dla dzieci, dla grup zorganizowanych, dla studentów.

Obiekt

Do dyspozycji gości ogólnodostępne łazienki.

Imprezy i konferencje

Doskonale organizujemy: szkolenia, kursy, konferencje. Dla zainteresowanych organizujemy wycieczki.

Gastronomia

Oferujemy możliwość pełnego wyżywienia: śniadania, obiady, kolacje.

Położenie

W pobliżu wyciąg narciarski.

Zapraszamy

Organizujemy i zapraszamy na zielone szkoły, zimowiska.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
pokoje czteroosobowe
pokoje wieloosobowe
Oferta dla
grupy
rodziny
pary
single

Zadowoleni klienci o nas


Gorąco polecam to schronisko. Bardzo miła obsługa, jedzenie również bardzo dobre. Pokoje , łazienki bardzo czyste. POLECAM.
podobne w okolicy
schroniska w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Dom Seniora SILESIA Brenna ~ 432 m
- Stacja Narciarska Pod Starym Groniem ~ 984 m
- Cmentarz Katolicki w Brennej ~ 1.12 km
- Parafia ewangelicko-augsburska w Brennej ~ 1.22 km
- Wyciągi Narciarskie Groniczek ~ 1.80 km
- Górski Dom Seniora Brenna ~ 2.09 km