Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych z Cisnej

Szlaki turystyczne z Cisnej

Cisna to urokliwa wieś, która leży w województwie podkarpackim. Słynie przede wszystkim ze swojego usytuowania w Bieszczadach, w dolinie rzeki Solinki. Dojazd do niej jest bardzo prosty, ponieważ znajduje się ona przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 897 oraz 893. Warto wiedzieć, że odchodzą stąd przepiękne szlaki turystyczne, doskonałe do zorganizowania górskiej wędrówki. Długość obranej trasy zależy wyłącznie od nas i od tego, którą drogę wybierzemy.

Czerwony szlak turystyczny

Czerwony szlak to tak naprawdę Główny Szlak Beskidzki, który wiedzie aż od Beskidu Śląskiego. Nazwano go imieniem Kazimierza Sosnowskiego. Warto powędrować nim na Smerek przez Jasło oraz Okrąglik. Smerek to Szczyt w Bieszczadach Zachodnich, którego wysokość bezwzględna wynosi 1222 m n.p.m., niekiedy nazywany jest również Wysoką. Stanowi on zachodnie przedłużenie Połoniny Wetlińskiej. Można zresztą iść dalej tym szlakiem i dojść na Połoninę Wetlińską oraz Przełęcz Orłowicza. Ze szczytu można podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Z Cisnej na Smerek wędruje się około 5,5 godziny, a trasa ma ponad 16 kilometrów.

Natomiast w drugą stronę czerwony szlak prowadzi na Wołosań przez Hon. Po drodze znajduje się Bacówka PTTK "Pod Honem", która jest całorocznym schroniskiem turystycznym. Można stąd powędrować np. w pasmo graniczne. Wołosań jest najwyższym szczytem w paśmie Wysokiego Działu, jego wysokość to 1071 m n.p.m. Porośnięty jest on w dużej mierze lasem, aczkolwiek w okolicach szczytu można znaleźć kilka polan, które stanowią dobre punkty widokowe.

Żółty szlak turystyczny

Bardzo popularny i równie urokliwy jest również żółty szlak turystyczny, który wiedzie przez Liszną i Roztoki Górne aż na Przełęcz nad Roztokami Górnymi. Warto wiedzieć, że znajduje się tam granica Polski ze Słowacją. Przełęcz leży na wysokości 801 m n.p.m. Wypływa z niej urokliwy potok Roztoczka oraz rozciąga się przepiękna panorama. Przejście tej trasy zajmuje 3 godziny, jest to bowiem niecałe 10 kilometrów. Liszna i Roztoki Górne to z kolei urokliwe górskie wioski. Z Przełęczy można dalej powędrować już słowackimi szlakami turystycznymi.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych z Cisnej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!