Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Motoarena Toruń

Noclegi w pobliżu Motoareny Toruń

Motoarena Toruń

Uważany za najnowocześniejszy stadion żużlowy na całym świecie i wybudowany w 2009 roku stadion Motoarena jest jedynym tego typu obiektem w Polsce przeznaczonym wyłącznie do wyścigów żużlowych. Użytkowany jest więc przez uznawaną za jedną z najlepszych polskich drużyn z tym sporcie KS Toruń. To jedyny klub sportowy, który od momentu awansowania do najwyższej klasy rozrywkowej, pozostaje w niej cały czas, jest więc prawdziwą dumą sportową Torunia, podobnie jak obiekt sportowy – Motoarena.

Żużlowa duma mieszkańców Torunia

Toruń od wielu lat słynie ze znakomitych mistrzów żużla. Nic więc dziwnego, że kiedy stary stadion znajdujący się przy ulicy Broniewskiego i Szosie Okrężnej służący sportowcom od 1950 roku i noszący imię Mariana Rosego został zamknięty dla organizacji wyścigów w 2008 roku, już wcześniej ruszyła budowa nowego ośrodka tego typu przy Szosie Bydgoskiej. Oddany do użytku w maju 2009 roku, stadion Motoarena był od razu miejscem zawodów ówczesnego mistrza żużla Unibaxu Toruń z wicemistrzem Unią Leszno. Nowy stadion także nosi imię Mariana Rosego – polskiego żużlowca pochodzącego z Torunia, drużynowego mistrza świata, który zginął w wyniku obrażeń odniesionych podczas wypadku na torze żużlowym w Rzeszowie w 1970 roku.

Stadion wyłącznie żużlowy

Specyficzna jest konstrukcja toruńskiej Motoareny, uznawanej powszechnie za jeden z najnowocześniejszych torów żużlowych na świecie. Długość toru wynosi 318 metrów, zastosowano na nim innowacyjne rozwiązanie, jakim jest nachylenie toru do wewnątrz, dzięki czemu zawodnicy są w stanie osiągać większe prędkości oraz łatwiej wyprzedzać. W północnej części stadionu umiejscowiono park maszynowy mieszczący 50 zawodników ze swoimi pojazdami. Specyfika konstrukcji stadionu nie pozwala go natomiast przystosować do rozgrywania zawodów w innych sportach poza żużlem, jak lekkoatletyka czy piłka nożna.

Można jednak organizować tu innego typu imprezy masowe, m. in. w 2011 roku zorganizowano na Motoarenie koncert Roda Stewarta, a w 2012 roku koncert znanego tenora Josego Carrerasa. Organizowane są tutaj także zgromadzenia świadków Jehowy oraz innego typu spotkania dla dużej liczby widzów.

Zwiedzanie toruńskiej Motoareny możliwe jest po wcześniejszych uzgodnieniu w Toruńskim Serwisie Turystycznym.

Polecane obiekty w pobliżu Motoareny Toruń