Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbywa się cyklicznie każdego roku w Opolu od 1963. Od kilku lat polskie piosenki posiadają nawet swoje muzeum. To w 2009 roku w Opolu powstało także Muzeum Polskiej Piosenki, w którym oficjalnie rozpoczęto gromadzenie i archiwizowanie informacji związanych z polską muzyką rozrywkową. Celem placówki jest stworzenie największej bazy dostępnych informacji na temat naszej rodzimej sceny muzycznej i rozrywkowej.

Muzyczna stolica

Pośrednio do powstania tej instytucji przyczynił się twórca Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej – Ryszard Wolański. Muzeum, oprócz gromadzenia informacji, organizuje także wystawy, pełni rolę edukacyjną oraz kulturalno-oświatową, która przyczynić ma się do popularyzowania polskich piosenek nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Docelowa siedziba muzeum mieścić się ma w opolskim amfiteatrze, gdzie odwiedzający będą mogli zachwycać się wyjątkową, nowoczesną i w pełni multimedialną wystawą.

Zbiory muzeum

Okres wystawy ma obejmować czasy od początku wieku XX do czasów obecnych. Do stworzenia takiej wyjątkowej wystawy posłużą materiały gromadzone w różnych formach, takich jak oryginalne płyty analogowe, rękopisy, partytury, bilety koncertowe, fotografie, a nawet instrumenty muzyczne i kostiumy, jakie przyczyniły się do rozpoznawalności danego artysty.

Obecnie można zapoznać się z najciekawszymi zbiorami zebranymi przez muzeum, jakie zostały podzielone na następujące kategorie: nagrody otrzymywane przez danego artystę, fotografie z podziałem na wykonywaną muzykę oraz okres dziejowy, instrumenty, na których grali polscy wykonawcy, oryginalne rękopisy, plakaty z festiwali i koncertowe, foldery festiwalowe, kostiumy, płyty do odtworzenia na gramofonie, a także odtwarzacze dźwięków i inne gadżety ściśle powiązane z polską muzyką rozrywkową.

Informacje dla zwiedzających

Muzeum aktualnie udostępnione jest do użytku publicznego przez cały tydzień za wyłączeniem poniedziałków w godzinach od 10:00 do 18:00. Bilety normalne kosztują 15 zł, ulgowe 10 zł, rodzinne 42 zł. Więcej dokładniejszych informacji znajduje się na www.muzeumpiosenki.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu