Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Stare Miasto we Wrocławiu

Noclegi w pobliżu Starego Miasta we Wrocławiu

Stare Miasto we Wrocławiu

Stare Miasto we Wrocławiu to najbardziej znana część miasta i jednocześnie najpiękniejsza. To tutaj najpierw przyjeżdżają turyści odwiedzając to miasto. Odbywają się tu często liczne imprezy rozrywkowe i kulturalne. Niestety II Wojna Światowa nie oszczędziła wrocławskiej Starówki i została ona w dość dużej mierze zniszczona. Oczywiście jako, że jest to ogromna wartość historyczna jak i promocyjna dla miasta - odbudowano Stare Miasto. Głównie skupiono się na budowlach z czasów ostatnich Piastów. Powstało także wiele nowych budynków w stylu modernistycznym. Dzisiaj wrocławska starówka należy do jednych z piękniejszych tego typu obiektów w naszym kraju i dorównuje nawet tej toruńskiej, która praktycznie wcale nie ucierpiała podczas II Wojny Światowej. Głównym miejscem na starówce jest przepiękna fontanna, którą po prostu trzeba zobaczyć. Jest to chyba najchętniej fotografowany obiekt przez turystów przechadzających się Starym Miastem.

Rynek Główny

Rynek Główny to miejsce, w którym widać już nieco późniejsze czasy. Znajdują się w nim głównie barokowe kamienice, które zostały odrestaurowane po wojnie. Jest to głównie miejsce z budynkami mieszkalnymi i gastronomią.

Dalej idąc rynkiem dojdziemy na Plac Solny z zabytkowymi kamienicami i gotyckim kościołem pod wezwaniem świętej Elżbiety. Jedna z wież tego kościoła stanowi przepiękny punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całą panoramę Wrocławia. Jest to jedno z bardziej wyjątkowych miejsc na Starym Mieście. Dalej zobaczymy znany w całej Polsce Uniwersytet Wrocławski, który również znajduje się na Starym Mieście. Znajduje się on dość blisko Odry, gdzie można przejść się na spacer i podziwiać słynne, wrocławskie wyspy.

Zbytki przyrodnicze na Starym Mieście

Oprócz przepięknych, starych budowli i klimatycznych miejsc, Stare Miasto we Wrocławiu to także przyroda. Oprócz Odry znajdującej się bardzo blisko i wrocławskich wysepek warto jest odwiedzić Park Wrocławski, który jest pełen zieleni, można tam odpocząć na łonie przyrody. Jest to także idealne miejsce na chwilowy spacer, wyposażone w liczne ławeczki umożliwiające wypoczynek i oczywiście w lecie w okolicy parku znajduje się wiele budek z lodami oraz goframi.

Polecane obiekty w pobliżu Starego Miasta we Wrocławiu