Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Hala Stulecia we Wrocławiu

Noclegi w pobliżu Hali Stulecia we Wrocławiu

Hala Stulecia we Wrocławiu

Hala Stulecia, nazywana dawniej Halą Ludową, jest jedynym obiektem w całym Wrocławiu, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To kompleks leżący w niedalekiej odległości od centrum miasta. Jego budowa rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bo w 1911 roku i zakończyła po dwóch latach, a autorem projektu był Max Berg.

Hala widowiskowo-sportowa

Hala w ekspresowym tempie zdobyła serca mieszkańców, którzy nieustannie organizowali tam spotkania, targi, konferencje i większe imprezy. Sprzyjały temu warunki - wielofunkcyjne pomieszczenia i wielkość przestrzeni sprawiła, że miejsce to zostało najczęściej wybierane do organizacji imprez masowych. Licznie przybywających turystów przyciąga nie tylko sama Hala, ale także jej otoczenie.

Obiekt mieści się tuż obok Parku Szczytnickiego, który należy do najstarszych parków miejskich w Europie i Ogrodu Japońskiego, gdzie na żywo podziwiać można egzotyczne kwiaty Azji i Dalekiego Wschodu. Z drugiej strony hali widowiskowo-sportowej znajduje się zoo stanowiące niezapomnianą atrakcję dla dzieci. Warto także wspomnieć o Pergoli wraz z fontanną multimedialną, która upiększa wejście do obiektu. Zwiedzający każdego dnia w sezonie letnim mają tu okazję podziwiania pokazów wodnych w akompaniamencie muzyki.

Wszystko, co warto zobaczyć

Możliwe jest zwiedzenie wnętrza Hali Stulecia. Konieczne jest jednak wcześniejsze sprawdzenie, czy nie odbywa się tam jakieś wydarzenie lub impreza masowa. Wśród najciekawszych miejsc wewnątrz nie można pominąć Centrum Poznawczego – interaktywnego muzeum, w którym zaznajomić się można z całą historią zmian, do których doszło w obiekcie. Niezależnie od organizowanych w tym czasie wydarzeń Centrum jest stale otwarte dla turystów. Będąc w okolicy warto także zobaczyć Panoramę Plastyczną Dawnego Lwowa stworzoną przez utalentowanego Janusza Witwickiego i jego współpracowników.

Informacje dla turystów

Wejście do wnętrza samej Hali jest całkowicie bezpłatne. Bilety wstępu trzeba jednak wykupić, jeśli chce się zwiedzić Centrum Poznawcze. Koszt biletu normalnego to 12 zł, a wejście ulgowe 9 zł. Centrum otwarte jest dla turystów przez cały tydzień w godzinach 9:00-18:00. Jeśli zamierzamy zobaczyć Panoramę należy wykupić bilety w cenie 10 zł (normalny) oraz 8 zł (ulgowy), a wstęp możliwy jest codziennie od 10:00 do 18:00.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie: http://halastulecia.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Hali Stulecia we Wrocławiu