Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Multimedialna fontanna we Wrocławiu

Noclegi w okolicy Multimedialnej fontanny we Wrocławiu

Multimedialna fontanna we Wrocławiu

Wrocławska Fontanna jest największą fontanną w Polsce, a także jedną z największych w Europie. Znajduje się w pięknym otoczeniu Parku Szczytnickiego przy Hali Stulecia oraz Wrocławskim Centrum Kongresowym. Jest otoczona pergolą, a nieopodal znajduje się Ogród Japoński, Przystań Zwierzyniecka oraz Ogród Zoologiczny z Afrykarium. Warto dodać, że jest ona jedną z największych atrakcji turystycznych Wrocławia, a na pokazy uczęszczają tłumy turystów.

Pokazy multimedialne

Sama fontanna ma powierzchnię 1 hektara. Zastosowano w niej ponad 300 dysz wodnych różnego rodzaju, między innymi: gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, które mogą tryskać wodą aż na wysokość 40 metrów. Na dnie fontanny znajduje się około 800 punktów świetlnych, dzięki którym możliwe są wspaniałe i wyjątkowo piękne pokazy multimedialne. Zastosowano również 3 dysze ogniowe. Aby pokazy fontanny, które "tańczą" w rytm muzyki były jeszcze bardziej interesujące wykorzystuje się projektory oraz światła laserowe. Fontanna działa od 4 czerwca 2009 roku.

Harmonogram

Pokazy odbywają się tylko w sezonie letnim (od ostatniego weekendu kwietnia lub pierwszego weekendu maja aż do końca października). Są to się pokazy dzienne i nocne. Pokazy dzienne rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 17:00. Trwają one od 4 do 20 minut. Fontanny "tańczą" w rytm różnych gatunków muzyki: klasycznej, nowoczesnej, pop oraz ambient. Jednak szczególnie spektakularne są pokazy nocne. Odbywają się codziennie, pierwszy pokaz ma miejsce o godzinie 18:00, a ostatni o 22:00. Każdy z nich trwa od 4 do 18 minut.

Widowiska specjalne

Dodatkowo, w określona dni i godziny odbywają się tak zwane "pokazy specjalne". Są to wspaniałe widowiska, będące połączeniem wodnego show fontann z muzyką, światłem laserów oraz animacjami, które są wyświetlane na wodnym ekranie. Daje to spektakularne efekty. Harmonogram pokazów specjalnych dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej fontanny multimedialnej. Pokazy są darmowe, ale można je oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Koszt biletu wstępu wynosi 5 zł. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://www.wroclawskafontanna.pl

Polecane obiekty w okolicy Multimedialnej fontanny we Wrocławiu