Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Puszczy Białowieskiej

Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Polsce, będące leśnym kompleksem znajdującym się na terenie zarówno Polski, jak i Białorusi. Jeśli chodzi o powierzchnię puszczy, to zajmuje ona około 1500 kilometrów kwadratowych, a prawie połowa jej powierzchni znajduje się w polskich granicach. Warto odwiedzić ten wyjątkowy zakątek natury podczas wakacji w okolicach Hajnówki.

Żubry i pierwotne lasy europejskie

Geograficznym środkiem puszczy jest miejscowości Białowieża, jednak jest ona zarządzana przez Nadleśnictwa w Białowieży, Hajnówce i Browsku w tamach tzw. Leśnego Kompleksu Promocyjnego. To właśnie w tym niezwykłym miejscu żyje największa populacja żubra na świecie, jednak równie ważne jest to, iż w puszczy zachowały się najstarsze oraz największe fragmenty pierwotnego lasu europejskich nizin. Zbiorowiska leśne znajdujące się w puszczy reprezentują różne typy, zarówno te ubogie, jak i bardzo żyzne.

Lista UNESCO

Najcenniejsze obszary puszczy chroni Białowieski Park Narodowy, który w 1979 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, stając się tym samym jednym z najpiękniejszych skarbów ludzkości. Na terenie puszczy można podziwiać wiele niezwykle interesujących roślin, zarówno drzewa, jak i kwiaty, krzewy, mchy i porosty. Najliczniejszą grupę roślin stanowią rośliny naczyniowe, wśród których największy odsetek to rośliny astrowate, jednak można tu również podziwiać rośliny goździkowate, różowate oraz kapustowate.

Zwierzęta

Jeśli chodzi natomiast o faunę, to na terenie Puszczy można zobaczyć nie tylko pełny inwentarz dużych ssaków, ale również liczne gatunki ptaków. Teren Puszczy Białowieskiej zamieszkują liczne gatunki chrząszczy, owadów, motyli oraz muchówek. Niezwykle istotne jest również to, iż na terenie Puszczy żyje wiele reliktów pierwotnych lasów, wśród których można wymienić przede wszystkim żubra, kostrzenia czy też dzięcioła trójpalczastego. W 2010 roku Puszcza Białowieska została wpisana do spisu ostoi ptaków IBA.

Polecane obiekty w pobliżu Puszczy Białowieskiej