Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Punktu widokowego Sky Tower we Wrocławiu

Punkt widokowy Sky Tower we Wrocławiu

Punkt Widokowy Sky Tower we Wrocławiu należy do najwyższych punktów widokowych na ternie Polski. Został otwarty w 2014 roku. Znajduje się na 49. piętrze. Pierwotnie goście mieli dostać dostęp do tarasu widokowego umieszczonego na 50. piętrze drapacza chmur Sky Tower, ale plan nie mógł zostać zrealizowany ze względów bezpieczeństwa.

Wjazd na szczyt Sky Tower

Na punkt widokowy można dostać się szybkobieżną windą. Wjazd trwa około 50 sekund. Jednorazowo na miejscu może przebywać maksymalnie 20 osób. Pracownik obsługi indywidualnie ustala dopuszczalny czas przebywania na tarasie widokowym. Winda odjeżdża o godzinie, która jest podana na bilecie. Na miejscu najlepiej być wcześniej, ponieważ spóźnienie się na windę oznacza utratę biletu. Bilety można kupić w kasie biletowej znajdującej się w Galerii Handlowej.

Panorama miasta

Punkt widokowy Sky Tower to obowiązkowy punkt wycieczki do Wrocławia. Jest to idealne miejsce dla wszystkich osób, które lubią podziwiać piękne widoki, ponieważ panorama rozciągająca się z 49 piętra zapiera dech w piersiach. Można stąd podziwiać fantastyczne krajobrazy całego miasta. Ponieważ jest to najwyższy punkt we Wrocławiu, nic nie zakłóca widoku. Z wysokości 200 metrów widoczne są wszystkie dzielnice miasta, aż do jego granic. Drapacz chmur Sky Tower położony jest w centrum Wrocławia, dlatego panorama obejmuje praktycznie całe miasto. Na punkt widokowy warto wybrać się także po zmierzchu, kiedy można zobaczyć ulice rozświetlone lataniami. Piękne widoki warto podziwiać w czasie wchodu i zachodu słońca. Ze szczytu Sky Tower widoczna jest góra Ślęża, a przy dobrej pogodziei również Śnieżka i Chełmiec.

Informacje dla zwiedzających

Dla grup istnieje możliwość zarezerwowania biletów. Nie jest dostępna rezerwacja biletów indywidualnych. Możliwe jest natomiast wynajęcie całego punktu widokowego po indywidualnych ustaleniach. Dla dzieci poniżej 3 lat wejście jest bezpłatne i możliwe jedynie pod opieką osoby dorosłej.

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek od 8:00 do 16:00, sobota 9:00-16:00, niedziela 10:00-16:00 Ceny biletów: normalny - 12 zł, ulgowy - 8 zł. Więcej szczegółów na: http://galeria.skytower.pl/punkt-widokowy.html

Polecane obiekty w pobliżu Punktu widokowego Sky Tower we Wrocławiu