Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Promenady w Świnoujściu

Promenada w Świnoujściu

Ze względu na położenie Świnoujścia na wyspach nazywa się je krainą 44 wysp. Warto podkreślić, że jest to najdalej wysunięte na północny-zachód polskie miasto. Jego wizytówką bez wątpienia jest Promenada oraz zlokalizowany przy niej punkt nawigacyjny Stawa Młyny. Ten kilkukilometrowy deptak aktualnie łączy Polskę oraz Niemcy.

Historia

Promenada jest przedwojennym obiektem. Bulwar powstał, by pełnić funkcje pieszego traktu komunikacyjnego. Jej charakterystyczny punkt, czyli Muszla Koncertowa powstał już w 1926 r. Tak jak i obecnie, odbywały się tam wszelakie koncerty oraz wydarzenia kulturalne. Wraz z promenadą przetrwała ona praktycznie bez szwanku II wojnę światową. Od 1966 r. po dziś dzień w Muszli Koncertowej w Świnoujściu odbywa się słynny Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (FAMA). Dzięki inwestycji władz miasta, od niecałej dekady, na terenie Promenady istnieje możliwość połączenia się z bezpłatną siecią Wi-Fi. Jak widać wszelkie zmiany zachodzące na Promenadzie, obejmują jedynie modernizacje i ulepszenia.

Turystyczny deptak

Promenada jest świetnym miejscem do spacerów oraz rozrywki, przez całą dobę. To właśnie na promenadzie odbywa się wiele koncertów i przedstawień ulicznych. Ponadto zlokalizowano na niej bogactwo atrakcji. Jednymi z godnych odwiedzenia miejsc bez wątpienia są: Muszla Koncertowa, kasyno oraz oceanarium. Ponadto na promenadzie zlokalizowanych jest wiele sklepików, hoteli, restauracji, smażalni, kawiarni, barów, czy dyskotek. Zainteresowanie spacerowiczów wzbudzają zabytkowe XIX- wieczne pensjonaty utrzymane w secesyjnym stylu. Dzięki wytyczonym ścieżkom promenada jest świetnym miejscem do spacerów, uprawiania joggingu, a także jazdy na rowerze.

Na uwagę zasługują również ciągnące się wzdłuż deptaku ścieżki edukacyjne nawiązujące do roślinności i historii regionu. W lasach otaczających deptak na pasjonatów historii czekają zabytkowe fragmenty schronów z czasów II wojny światowej. Dla miłośników piasku i szumu fal przygotowano kilka zejść na plażę. Promenada dostarcza niesamowitych widoków, ponieważ to właśnie z niej podziwiać można promy odpływające w rejs do Niemiec.

Z promenady startuje kolejka turystyczna. Podróżując nią, można zwiedzić Świnoujście oraz sąsiedni Ahlbeck.

Polecane obiekty w okolicy Promenady w Świnoujściu