Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Grodu Galindów w Mikołajkach

Gród Galindów w Mikołajkach

Powrót do historycznych korzeni to nie lada atrakcja dla każdego miłośnika przeszłości, archeologa amatora i pasjonata historii. Czasami taki powrót można niejako przeżyć na własnej skórze, odwiedzając miejsca doskonale inscenizowane na historyczne wioski i grody, które ukazują w idealny sposób nie tylko urbanistykę grodu, ale również życie codzienne jego mieszkańców, przedmioty codziennego użytku, zagrody gospodarcze i sztukę wojenną. Takie wyjątkowe atrakcje oferuje Gród Galindów w Mikołajkach.

Historia na żywo

Galindia jest historyczną krainą zamieszkiwaną niegdyś przez plemię Galindów-Prusów, którzy wywędrowali stąd dopiero pod koniec XIII w n. e. pod wpływem szerzącego się chrześcijaństwa. Pozostałości grodowe badane były przez wiele lat przez archeologów, zaś skala zjawiska sprawiła, że wkrótce nieopodal wykopalisk powstał kompleks Gród Galindów, oferujący cały szereg atrakcji historycznych dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych. Galindowie byli plemieniem zajmującym się łowiectwem i rybołówstwem ze względu na bliskość jezior. Znane są jednak odkrycia archeologiczne wskazujące na to, że wydobywali również bursztyn i utrzymywali kontakty handlowe z Rzymem.

Niezwykłe atrakcje

Leżący przy jeziorze Bełdany gród historycznych Galindów to miejsce, w którym na turystów czekają fantastyczne pokazy obrzędów religijnych i kultycznych, sztuki wojennej, inscenizowane kolacje w pieczarach przy których opowiadane są mroczne dzieje tego plemienia, wyprawy łodziami po jeziorze. Na koniec można skorzystać z proponowanych atrakcji: łapania demonów, wędrówek po jaskiniach i pieczarach, okolicznych lasach czy rytualnych kręgach, gdzie odprawiane były różne obrzędy. Gród Galindów przy trasie na Mikołajki oferuje turystom również możliwość skorzystania z usług hotelowych i restauracyjnych, dlatego wizytę w grodzie można połączyć na przykład z weekendowym lub wakacyjnym wyjazdem i wypoczynkiem.

Zwiedzanie

Gród Galindów czynny jest przez cały rok. Bramy otwierane są od godziny 8:00 i zamykane dopiero po zmierzchu. Wejście kosztuje 10 zł dla każdego, bez względu na wiek. Grupy zorganizowane muszą wykupić również usługę przewodnika. Dodatkowo płatne są scenki inscenizacyjne: spływy wodne, napady Galindów, pasowanie na Galinda – oferowanie grupom zorganizowanym. Możliwe jest również skorzystanie z kajaków i odbycie spływu (od 2 do 7 godzin) w cenie od 90 do 130 zł. Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: http://www.galindia.com.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Grodu Galindów w Mikołajkach