Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pomnika Braterstwa Broni w Pucku

Pomnik Braterstwa Broni w Pucku

Pomnik Braterstwa Broni to kolejne miejsce w Pucku, które przybliża ciekawą historię tej miejscowości. Umiejscowiony jest w uporządkowanym i zadbanym Parku Przyjaźni, który z kolei znajduje się między dwoma ulicami o bardzo wymownych nazwach - Generała Józefa Hallera oraz Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Pomnik jest wyniosłym i przyciągającym uwagę obiektem, koło którego trudno przejść obojętnie.

Upamiętniając bohaterów

Monument ten został zbudowany w latach 1976-1978 i nie bez przyczyny nosi dzisiaj miano Pomnika Braterstwa Broni - żeby rozszyfrować tą tajemnicę wystarczy przeczytać bardzo wyraźnie umieszczony na nim napis. Podstawą pomnika jest najpierw usypany, a potem wyłożony kostką granitową i otoczony kamiennymi płytami kopiec. Na tych kamiennych płytach wyryte zostały nazwy wszystkich miejscowości, jakie obecnie znajdują się w rejonie ziemi puckiej. Konstrukcja pomnika ma formę kolumny wykonanej z żelbetonu wbitej w otaczający go kamienny krąg.

Historia miasta

Wspomniany wyżej napis znajduje się po stronie wschodniej kolumny - informuje on o przyczynach zbudowania tego pomnika. Dodatkowo, opis przedstawia krótko historię Pucka - mówi o tym, kiedy po raz pierwszy pojawiła się o nim oficjalna wzmianka jako o słowiańskiej osadzie, o tym, że Puck był portem wojennym Rzeczypospolitej Polskiej, a także o tak zwanych zaślubinach Polski z Morzem. Znajdujące się pod koniec napisy są hołdem składanym wszystkim bohaterom, którzy swoim heroizmem wsławili się podczas drugiej wojny światowej w walce z wrogiem.

Polecane obiekty w pobliżu Pomnika Braterstwa Broni w Pucku


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!