Puck

Puck

Puck to bardzo popularny kierunek wakacyjnych podróży. Dzieje się tak nie bez powodu. Puck jest bowiem jedną z najpiękniejszych miejscowości województwa pomorskiego. Lokalizacja kurortu pomiędzy Zatoką Pucką, Władysławowem i Gdynią sprawia, że to doskonała baza wypadowa po okolicy. Dodatkową korzyścią dla wszystkich turystów odwiedzających te strony jest fakt, że to właśnie w tym miejscu znajduje się ujście Putnicy do Zatoki.

Zabytki

Dla każdego amatora historii, w Pucku znajdą się wspaniałe atrakcje. Można tu bowiem obejrzeć kilka wyjątkowych miejsc, których historia sięga XIII wieku. Swoje zwiedzanie warto rozpocząć od gotyckiego kościoła pod wezwaniem Piotra i Pawła, wzniesionego w tym miejscu w XIII wieku, choć wewnątrz istnieją dowody na obecność wcześniejszej świątyni. Ciekawostką jest XIII wieczna chrzcielnica, którą podziwiać możemy do dziś. Nie zapominajmy, że będąc w Pucku warto zajrzeć do barokowego szpitala, którego oryginalna drewniana konstrukcja nadal zachwyca. Szpital wzniesiony został w 1720 roku, a dziś mieści się w nim Muzeum Ziemi Puckiej. Kolejnym obiektem, który należy wpisać na swoją listę są pozostałości po zamku krzyżackim, które są jednym z najcenniejszych obiektów w okolicy. Tu zobaczyć możemy fundamenty, które jeszcze w XIX wieku dźwigały mury kościoła ewangelickiego. Zabytków w Pucku jest bardzo wiele i tylko od nas zależy czy zobaczymy je wszystkie. Jedno jest pewne, wybierając się w tym kierunku na urlop, z pewnością musimy przygotować sobie plan, który posłuży nam podczas odwiedzania najważniejszych miejsc, na historycznej mapie Pucka. Szukając kolejnych takich budynków, z pewnością natrafimy na neogotycki ratusz z 1986 roku, zabytkowe kamienice z XVIII i XIX wieku, czy modernistyczną pocztę z lat 30.

Atrakcje turystyczne

Spędzając wakacje w Pucku, z pewnością mamy ochotę urozmaicić nasz czas o dodatkowe atrakcje. Tu na pewno nie grozi nam nuda, a kurort z każdym rokiem rozwija się pod kątem turystycznym. Śmiało więc można zdecydować się na rozpoczęcie dnia na tutejszej plaży, która zapewnia nie tylko możliwość kąpieli, ale i stała się stolica polskich windsurferów. Żagle to stały element krajobrazu, który zdeterminowany jest przez idealne warunki spokojnych wód Zatoki Puckiej. W Pucku możemy także wybrać się do klubu golfowego Sierra, gdzie spędzimy czas w kameralny sposób, odrywając się nieco od codzienności. Dla poszukiwaczy innych emocji, polecane są Groty Mechowskie, czyli jedna z niewielu jaskiń, udostępniona dla zwiedzających. Tu można zapoznać się z geologią okresu najmłodszego zlodowacenia, co jest nie tylko dobrą zabawą, ale i wspaniałą lekcją dla nas wszystkich.

Molo w Pucku to kolejny obowiązkowy punkt. Tu oprócz platformy widokowej, możemy skorzystać z licznych kawiarenek położonych nieopodal. Śmiało tez możemy zdecydować się na wypłynięcie na wody zatoki, a w tym celu posłużą nam liczne wypożyczalnie sprzętu. Katamarany, rowerki wodne, kajaki, to tylko cześć z oferowanych rozrywek. Coraz większą popularność zdobywają też SUPY, choć od lat niezmiennie królują tu żagle windsurfurów, co i nas powinno zmotywować.

Zakwaterowanie i gastronomia

Wakacyjny pobyt w nadmorskim kurorcie wymaga od nas niezwykłej staranności przy planowaniu. Nie ma tu miejsca na improwizacje, zwłaszcza jeśli chodzi o zakwaterowanie. Chcąc zapewnić sobie komfort, musimy już z wyprzedzeniem zapoznać się z ofertami i wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada. Takie podejście ma wiele korzyści, a wśród najważniejszych, wymienić należy przede wszystkim możliwość negocjowania ceny i większy wybór. To czy zdecydujemy się na nocleg, na kempingu, czy w centrum naszych zainteresowań leżą wyłącznie hotele, nie ma znaczenia, bowiem w Pucku Znajduje się wiele obiektów noclegowych. Ich różnorodność i dbałość o każdego gościa sprawia, że każdy, nawet najbardziej wybredny turysta, znajdzie tu przystań dla siebie. Dobrze jest decydować się na te nieco oddalone od głównych uliczek, gdyż w ten sposób zyskujemy spokój. To bardzo ważne zagadnienie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Młodzież, która liczy na dobrą zabawę na wodzie, może wybrać zorganizowane wyjazdy, gdzie kemping jest miejsce, z którego łatwo trafić na pobliskie wody.

Gastronomia to temat bliski nam wszystkim, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Każdy bowiem zwłaszcza w trakcie wakacji korzysta z wyżywienia. W pucku sprawa jest dosyć prosta, gdyż istnieje wiele małych i niedrogich barów, gdzie możemy się stołować. Nie brakuje też renomowanych restauracji, oferujących najlepsze posiłki w okolicy. To co łączy je wszystkie to typowo nadmorska dieta, przemieszana często z kuchnią kaszubską i...włoską. Pizze, ryby i schabowe, to najczęściej proponowane potrawy w puckich restauracjach. Szukając miejsca dla siebie, warto zajrzeć na deptak, gdzie znajduje się najwięcej knajp, toteż i my znajdziemy coś dla siebie. Unikajmy jednak tych, które świecą pustkami, to zły znak.

Puck to miejscowość bardzo różnorodna i bardzo barwna, dlatego spędzanie urlopu w tym miejscu, gwarantuje niezapomniane emocje. Bez względu na nasz wiek śmiało możemy liczyć na atrakcje skrojone na naszą miarę i tylko od nas zależy, na które się zdecydujemy.

Jeśli planujesz spędzić tutaj kilka dni zapraszamy na stronę poświęconą noclegom w Pucku.

Mapa

Aktualności

Powiatowy Ośrodek Sportu
Puck, ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 18

Do Pucka warto przyjechać o każdej porze roku, nawet wtedy, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. To miasto, w którym znajdziemy mnóstwo wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych takich jak X Powiatowy Festiwal Piosenki „Bursztynowe Klucze”. Konkurs muzyczny wyłoni najlepszych wokalistów wśród młodzieży Powiatu Puckiego, ma także na celu rozwijanie zainteresowań muzycznych i wspieranie uzdrolnionych dzieci. Festiwal składa się z trzech części, lecz finał przypada na dzień 19 stycznia 2018 r. Zachęcamy do zgłoszeń oraz do kibicowania młodym talentom.

Wstęp: 10 zł dla uczestników

Parking: na ulicy

mlodagdynia.pl/files/miniatury/2017/10/22/bd1c4321621b64e731388eaf8b612551.pdf

Wejherowskie Centrum Kultury
Wejherowo, ul. Jana III Sobieskiego 225

Pod prądem” to jeden z najciekawszych i ulubionych przez widzów programów w dorobku Kabaretu Skeczów Męczących. Aby go zobaczyć wystarczy odwiedzić 25 listopada Wejherowo (ok. 22 km od Pucka). Kabaret zjednał sobie wielu fanów, dzięki zabawnym wcieleniom i ukazywaniu życiowych absurdów w bardzo trafny sposób. Ciekawą informacją dla fanów KSM jest to, że podczas występu w Wejherowie, ukażą się nowe, nieemitowane dotąd skecze. Zobaczymy także jeden z ulubionych występów („Chrzciny”) w nowej odsłonie.

Wstęp: 70-75 zł

Parking: na ulicy

www.wck.org.pl/kabarety/opis/4472-kabaret-skeczow-meczacych.html

-
Stajnia z Pasją Zamek Rzucewo
Rzucewo, ul. Rzucewska 6

Zachęcamy wszystkich miłośników i posiadaczy koni do wzięcia udziału w szkoleniu z Justyną Kalbarczyk, które odbędzie w dniach 21-22 października. Szkolenie ma na celu przybliżenie tematu fizjoterapii w utrzymaniu koni – dzięki tej dziedzinie medycyny można utrzymać prawidłową kondycję konia, zapobiegać chorobom, a także diagnozować ewentualne problemy z ich zdrowiem. W programie znajdują się m. in. zajęcia z anatomii konia, z diagnostyki mięśniowej, poznawanie technik masażu czy najczęstszych schorzeń. Będą lekcje teoretyczne i praktyczne, które pozwolą nam wykorzystać praktyczne umiejętności i dbać o te wspaniałe zwierzęta. Szkolenie odbędzie się na terenie Rzucewa.

Wstęp: 400 zł + zaliczka 200 zł

Parking: na ulicy

www.facebook.com/events/160809097804243

Kontakt: rejestracja: zakrzewska.aldona@gmail.com / 794 313 555

prognoza pogody

dzisiaj
16 ℃
min. 10 ℃
maks. 16 ℃
brak opadów
bezchmurnie
jutro
12 ℃
min. 8 ℃
maks. 12 ℃
brak opadów
pochmurnie
pojutrze
14 ℃
min. 6 ℃
maks. 14 ℃
brak opadów
bezchmurnie
2023-06-04
16 ℃
min. 9 ℃
maks. 16 ℃
brak opadów
zachmurzenie małe

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!