Puck

Puck

Puck to bardzo popularny kierunek wakacyjnych podróży. Dzieje się tak nie bez powodu. Puck jest bowiem jedną z najpiękniejszych miejscowości województwa pomorskiego. Lokalizacja kurortu pomiędzy Zatoką Pucką, Władysławowem i Gdynią sprawia, że to doskonała baza wypadowa po okolicy. Dodatkową korzyścią dla wszystkich turystów odwiedzających te strony jest fakt, że to właśnie w tym miejscu znajduje się ujście Putnicy do Zatoki.

Zabytki

Dla każdego amatora historii, w Pucku znajdą się wspaniałe atrakcje. Można tu bowiem obejrzeć kilka wyjątkowych miejsc, których historia sięga XIII wieku. Swoje zwiedzanie warto rozpocząć od gotyckiego kościoła pod wezwaniem Piotra i Pawła, wzniesionego w tym miejscu w XIII wieku, choć wewnątrz istnieją dowody na obecność wcześniejszej świątyni. Ciekawostką jest XIII wieczna chrzcielnica, którą podziwiać możemy do dziś. Nie zapominajmy, że będąc w Pucku warto zajrzeć do barokowego szpitala, którego oryginalna drewniana konstrukcja nadal zachwyca. Szpital wzniesiony został w 1720 roku, a dziś mieści się w nim Muzeum Ziemi Puckiej. Kolejnym obiektem, który należy wpisać na swoją listę są pozostałości po zamku krzyżackim, które są jednym z najcenniejszych obiektów w okolicy. Tu zobaczyć możemy fundamenty, które jeszcze w XIX wieku dźwigały mury kościoła ewangelickiego. Zabytków w Pucku jest bardzo wiele i tylko od nas zależy czy zobaczymy je wszystkie. Jedno jest pewne, wybierając się w tym kierunku na urlop, z pewnością musimy przygotować sobie plan, który posłuży nam podczas odwiedzania najważniejszych miejsc, na historycznej mapie Pucka. Szukając kolejnych takich budynków, z pewnością natrafimy na neogotycki ratusz z 1986 roku, zabytkowe kamienice z XVIII i XIX wieku, czy modernistyczną pocztę z lat 30.

Atrakcje turystyczne

Spędzając wakacje w Pucku, z pewnością mamy ochotę urozmaicić nasz czas o dodatkowe atrakcje. Tu na pewno nie grozi nam nuda, a kurort z każdym rokiem rozwija się pod kątem turystycznym. Śmiało więc można zdecydować się na rozpoczęcie dnia na tutejszej plaży, która zapewnia nie tylko możliwość kąpieli, ale i stała się stolica polskich windsurferów. Żagle to stały element krajobrazu, który zdeterminowany jest przez idealne warunki spokojnych wód Zatoki Puckiej. W Pucku możemy także wybrać się do klubu golfowego Sierra, gdzie spędzimy czas w kameralny sposób, odrywając się nieco od codzienności. Dla poszukiwaczy innych emocji, polecane są Groty Mechowskie, czyli jedna z niewielu jaskiń, udostępniona dla zwiedzających. Tu można zapoznać się z geologią okresu najmłodszego zlodowacenia, co jest nie tylko dobrą zabawą, ale i wspaniałą lekcją dla nas wszystkich.

Molo w Pucku to kolejny obowiązkowy punkt. Tu oprócz platformy widokowej, możemy skorzystać z licznych kawiarenek położonych nieopodal. Śmiało tez możemy zdecydować się na wypłynięcie na wody zatoki, a w tym celu posłużą nam liczne wypożyczalnie sprzętu. Katamarany, rowerki wodne, kajaki, to tylko cześć z oferowanych rozrywek. Coraz większą popularność zdobywają też SUPY, choć od lat niezmiennie królują tu żagle windsurfurów, co i nas powinno zmotywować.

Zakwaterowanie i gastronomia

Wakacyjny pobyt w nadmorskim kurorcie wymaga od nas niezwykłej staranności przy planowaniu. Nie ma tu miejsca na improwizacje, zwłaszcza jeśli chodzi o zakwaterowanie. Chcąc zapewnić sobie komfort, musimy już z wyprzedzeniem zapoznać się z ofertami i wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada. Takie podejście ma wiele korzyści, a wśród najważniejszych, wymienić należy przede wszystkim możliwość negocjowania ceny i większy wybór. To czy zdecydujemy się na nocleg, na kempingu, czy w centrum naszych zainteresowań leżą wyłącznie hotele, nie ma znaczenia, bowiem w Pucku Znajduje się wiele obiektów noclegowych. Ich różnorodność i dbałość o każdego gościa sprawia, że każdy, nawet najbardziej wybredny turysta, znajdzie tu przystań dla siebie. Dobrze jest decydować się na te nieco oddalone od głównych uliczek, gdyż w ten sposób zyskujemy spokój. To bardzo ważne zagadnienie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Młodzież, która liczy na dobrą zabawę na wodzie, może wybrać zorganizowane wyjazdy, gdzie kemping jest miejsce, z którego łatwo trafić na pobliskie wody.

Gastronomia to temat bliski nam wszystkim, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Każdy bowiem zwłaszcza w trakcie wakacji korzysta z wyżywienia. W pucku sprawa jest dosyć prosta, gdyż istnieje wiele małych i niedrogich barów, gdzie możemy się stołować. Nie brakuje też renomowanych restauracji, oferujących najlepsze posiłki w okolicy. To co łączy je wszystkie to typowo nadmorska dieta, przemieszana często z kuchnią kaszubską i...włoską. Pizze, ryby i schabowe, to najczęściej proponowane potrawy w puckich restauracjach. Szukając miejsca dla siebie, warto zajrzeć na deptak, gdzie znajduje się najwięcej knajp, toteż i my znajdziemy coś dla siebie. Unikajmy jednak tych, które świecą pustkami, to zły znak.

Puck to miejscowość bardzo różnorodna i bardzo barwna, dlatego spędzanie urlopu w tym miejscu, gwarantuje niezapomniane emocje. Bez względu na nasz wiek śmiało możemy liczyć na atrakcje skrojone na naszą miarę i tylko od nas zależy, na które się zdecydujemy.

Jeśli planujesz spędzić tutaj kilka dni zapraszamy na stronę poświęconą noclegom w Pucku.

Mapa

Aktualności

Stadion miejski
Puck, al. Lipowa

Największa trasa koncertowa w Polsce, czyli Lato z Radiem odbędzie się już 46 raz. Czołowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej w ponad dwudziestu miejscowościach, koncerty i zabawa dla wszystkich – to scenariusz na nadchodzące coroczne święto Polskiego Radia. Do Pucka Lato z Radiem zawita 22 lipca, a na scenie zagrają gwiazdy, których nie trzeba przedstawiać, m. in. Cleo, Andrzej Piaseczny i Michał Szpak. Wystąpi także grupa wokalno-rozrywkowa Szafa Gra oraz Maciej Pol – popularny polski iluzjonista, który zaczaruje scenę tajemniczym klimatem iluzji. Impreza Lato z Radiem w tym roku odbywa się pod hasłem "Jedynka Twój Radioprzyjaciel” i odwiedzi m.in. Krynicę Morską, Włocławek, Cieszyn, Katowice, Łomżę i Augustów.

 

Wstęp wolny

 

Parking: na ulicy

www.polskieradio.pl/308

-
Zielona Plaża
Puck, Ścieżka Rowerowa R10 41

Stowarzyszenie Aktywny Puck promujące sztukę wokalną, zaprasza wszystkich na rozstrzygnięcie konkursu pt. Talenty, który odbędzie się na scenie przy Zielonej Plaży 2 lipca. Wokaliści-amatorzy Pomorza, ziemi puckiej oraz innych regionów Polski, sprawdzą się podczas finałowego testu swoich umiejętności. Przewidziano 4 kategorie wiekowe, które obejmują wszystkich chętnych (do 13 lat, 14-19, 20-30, 31+), zakwalifikowanych do finału. Ostateczne rozstrzygnięcie wzbogaci występ laureatki zeszłorocznej edycji konkursu (Weronika Landowska), a także koncert zespołu Colored. Finał zapowiada się bardzo ciekawie, biorąc pod uwagę zainteresowanie zeszłoroczną edycją wydarzenia.

 

Wstęp wolny

 

Parking: na ulicy

www.facebook.com/AktywnyPuck/posts/840561062767877

Ratusz Miejski w Pucku
Puck

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Pucku zaprasza na koncert „Z muzyką na Ty” współfinansowany przez Urząd Miasta Puck oraz Starostwo Powiatowe w Pucku. Koncert odbywa się w ramach wydarzeń promujących miasto pod hasłem „Zwiększ apetyt na Puck”. Koncert gromadzi liczną widownię dzięki urozmaiconemu repertuarowi muzyków składających się zarówno z dzieci jak i dorosłych. Koncerty obejmują występy grupowe oraz solo, podczas których można posłuchać na żywo między innymi takich instrumentów jak skrzypce, akordeon, flet poprzeczny, fortepian czy saksofon. Wydarzenie odbywa się w Ratuszu Miejskim w Pucku.

 

Wstęp wolny

Parking: strzeżony przed ratuszem

www.miastopuck.pl/wydarzenie/koncert-z-muzyka-na-ty-2/

prognoza pogody

dzisiaj
17 ℃
min. 15 ℃
maks. 17 ℃
brak opadów
rozproszone chmury
jutro
16 ℃
min. 14 ℃
maks. 17 ℃
brak opadów
bezchmurnie
pojutrze
17 ℃
min. 14 ℃
maks. 19 ℃
opady 3.45 mm
umiarkowany deszcz
2017-06-29
22 ℃
min. 17 ℃
maks. 24 ℃
opady 0.48 mm
lekki deszcz
noclegi w Pucku

noclegi w Pucku

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!