Puck

Puck

Puck to bardzo popularny kierunek wakacyjnych podróży. Dzieje się tak nie bez powodu. Puck jest bowiem jedną z najpiękniejszych miejscowości województwa pomorskiego. Lokalizacja kurortu pomiędzy Zatoką Pucką, Władysławowem i Gdynią sprawia, że to doskonała baza wypadowa po okolicy. Dodatkową korzyścią dla wszystkich turystów odwiedzających te strony jest fakt, że to właśnie w tym miejscu znajduje się ujście Putnicy do Zatoki.

Zabytki

Dla każdego amatora historii, w Pucku znajdą się wspaniałe atrakcje. Można tu bowiem obejrzeć kilka wyjątkowych miejsc, których historia sięga XIII wieku. Swoje zwiedzanie warto rozpocząć od gotyckiego kościoła pod wezwaniem Piotra i Pawła, wzniesionego w tym miejscu w XIII wieku, choć wewnątrz istnieją dowody na obecność wcześniejszej świątyni. Ciekawostką jest XIII wieczna chrzcielnica, którą podziwiać możemy do dziś. Nie zapominajmy, że będąc w Pucku warto zajrzeć do barokowego szpitala, którego oryginalna drewniana konstrukcja nadal zachwyca. Szpital wzniesiony został w 1720 roku, a dziś mieści się w nim Muzeum Ziemi Puckiej. Kolejnym obiektem, który należy wpisać na swoją listę są pozostałości po zamku krzyżackim, które są jednym z najcenniejszych obiektów w okolicy. Tu zobaczyć możemy fundamenty, które jeszcze w XIX wieku dźwigały mury kościoła ewangelickiego. Zabytków w Pucku jest bardzo wiele i tylko od nas zależy czy zobaczymy je wszystkie. Jedno jest pewne, wybierając się w tym kierunku na urlop, z pewnością musimy przygotować sobie plan, który posłuży nam podczas odwiedzania najważniejszych miejsc, na historycznej mapie Pucka. Szukając kolejnych takich budynków, z pewnością natrafimy na neogotycki ratusz z 1986 roku, zabytkowe kamienice z XVIII i XIX wieku, czy modernistyczną pocztę z lat 30.

Atrakcje turystyczne

Spędzając wakacje w Pucku, z pewnością mamy ochotę urozmaicić nasz czas o dodatkowe atrakcje. Tu na pewno nie grozi nam nuda, a kurort z każdym rokiem rozwija się pod kątem turystycznym. Śmiało więc można zdecydować się na rozpoczęcie dnia na tutejszej plaży, która zapewnia nie tylko możliwość kąpieli, ale i stała się stolica polskich windsurferów. Żagle to stały element krajobrazu, który zdeterminowany jest przez idealne warunki spokojnych wód Zatoki Puckiej. W Pucku możemy także wybrać się do klubu golfowego Sierra, gdzie spędzimy czas w kameralny sposób, odrywając się nieco od codzienności. Dla poszukiwaczy innych emocji, polecane są Groty Mechowskie, czyli jedna z niewielu jaskiń, udostępniona dla zwiedzających. Tu można zapoznać się z geologią okresu najmłodszego zlodowacenia, co jest nie tylko dobrą zabawą, ale i wspaniałą lekcją dla nas wszystkich.

Molo w Pucku to kolejny obowiązkowy punkt. Tu oprócz platformy widokowej, możemy skorzystać z licznych kawiarenek położonych nieopodal. Śmiało tez możemy zdecydować się na wypłynięcie na wody zatoki, a w tym celu posłużą nam liczne wypożyczalnie sprzętu. Katamarany, rowerki wodne, kajaki, to tylko cześć z oferowanych rozrywek. Coraz większą popularność zdobywają też SUPY, choć od lat niezmiennie królują tu żagle windsurfurów, co i nas powinno zmotywować.

Zakwaterowanie i gastronomia

Wakacyjny pobyt w nadmorskim kurorcie wymaga od nas niezwykłej staranności przy planowaniu. Nie ma tu miejsca na improwizacje, zwłaszcza jeśli chodzi o zakwaterowanie. Chcąc zapewnić sobie komfort, musimy już z wyprzedzeniem zapoznać się z ofertami i wybrać tą, która najbardziej nam odpowiada. Takie podejście ma wiele korzyści, a wśród najważniejszych, wymienić należy przede wszystkim możliwość negocjowania ceny i większy wybór. To czy zdecydujemy się na nocleg, na kempingu, czy w centrum naszych zainteresowań leżą wyłącznie hotele, nie ma znaczenia, bowiem w Pucku Znajduje się wiele obiektów noclegowych. Ich różnorodność i dbałość o każdego gościa sprawia, że każdy, nawet najbardziej wybredny turysta, znajdzie tu przystań dla siebie. Dobrze jest decydować się na te nieco oddalone od głównych uliczek, gdyż w ten sposób zyskujemy spokój. To bardzo ważne zagadnienie, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Młodzież, która liczy na dobrą zabawę na wodzie, może wybrać zorganizowane wyjazdy, gdzie kemping jest miejsce, z którego łatwo trafić na pobliskie wody.

Gastronomia to temat bliski nam wszystkim, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Każdy bowiem zwłaszcza w trakcie wakacji korzysta z wyżywienia. W pucku sprawa jest dosyć prosta, gdyż istnieje wiele małych i niedrogich barów, gdzie możemy się stołować. Nie brakuje też renomowanych restauracji, oferujących najlepsze posiłki w okolicy. To co łączy je wszystkie to typowo nadmorska dieta, przemieszana często z kuchnią kaszubską i...włoską. Pizze, ryby i schabowe, to najczęściej proponowane potrawy w puckich restauracjach. Szukając miejsca dla siebie, warto zajrzeć na deptak, gdzie znajduje się najwięcej knajp, toteż i my znajdziemy coś dla siebie. Unikajmy jednak tych, które świecą pustkami, to zły znak.

Puck to miejscowość bardzo różnorodna i bardzo barwna, dlatego spędzanie urlopu w tym miejscu, gwarantuje niezapomniane emocje. Bez względu na nasz wiek śmiało możemy liczyć na atrakcje skrojone na naszą miarę i tylko od nas zależy, na które się zdecydujemy.

Jeśli planujesz spędzić tutaj kilka dni zapraszamy na stronę poświęconą noclegom w Pucku.

Mapa

Aktualności

-
Stajnia z Pasją Zamek Rzucewo
Rzucewo, ul. Rzucewska 6

Zachęcamy wszystkich miłośników i posiadaczy koni do wzięcia udziału w szkoleniu z Justyną Kalbarczyk, które odbędzie w dniach 21-22 października. Szkolenie ma na celu przybliżenie tematu fizjoterapii w utrzymaniu koni – dzięki tej dziedzinie medycyny można utrzymać prawidłową kondycję konia, zapobiegać chorobom, a także diagnozować ewentualne problemy z ich zdrowiem. W programie znajdują się m. in. zajęcia z anatomii konia, z diagnostyki mięśniowej, poznawanie technik masażu czy najczęstszych schorzeń. Będą lekcje teoretyczne i praktyczne, które pozwolą nam wykorzystać praktyczne umiejętności i dbać o te wspaniałe zwierzęta. Szkolenie odbędzie się na terenie Rzucewa.

Wstęp: 400 zł + zaliczka 200 zł

Parking: na ulicy

www.facebook.com/events/160809097804243

Kontakt: rejestracja: zakrzewska.aldona@gmail.com / 794 313 555

Boisko wiejskie
Darzlubie, ul. Leśna

Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Pucku zaprasza na III Strażacki Bieg Darzlubski, do miejscowości Darzlubie, ok. 6 km od Pucka. Bieg odbędzie się na terenie Puszczy Darzlubskiej, po asfaltowej drodze. W konkursie mogą wziąć udział osoby poniżej 10 roku życia (bieg na 500 m), osoby w wieku 11 – 14 lat (2000 m), 15 – 18 lat (3000 m) oraz 19 – 101 lat (5000 m). Zbiórka odbędzie się na boisku wiejskim, gdzie od godz. 10:00 rozpocznie się rejestracja i odbiór numerów. Następnie autokar przewiezie uczestników na miejsce startu. Emocji z pewnością nie zabraknie, każdy uczestnik zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem.

Wstęp: 10 zł – wpisowe

Parking: na ulicy

oksitpuck.pl/iii-strazacki-bieg-darzlubski

Kontakt: ospdarzlubie@gmail.com

Plac przy świetlicy
Kazimierz, ul. Majowa 21

W oddalonym o 17 km od Pucka Kazimierzu, 16 września odbędzie się Dzień Ziemniaka. To warzywo na polskich stołach gości niemal codziennie, nie wszyscy wiedzą, że pochodzi spoza Europy, dokładnie z Ameryki Południowej, gdzie uprawiano ziemniaki już tysiące lat temu. Przeciętny Polak zjada rocznie ok. 116 kg ziemniaków, kartofli lub pyr. W zależności od regionu Polski, różnie się je nazywa, jednak nikt nie wyobraża sobie obiadu bez ich udziału. Zapraszamy do miejscowości Kazimierz, na prawdziwe święto tego warzywa. Goście będą mogli degustować lokalne potrawy z ziemniaków pod różną postacią. Nie zabraknie zabaw, konkursów oraz hucznej potańcówki. Zapraszamy serdecznie.

Wstęp wolny

Parking: na ulicy

 

prognoza pogody

dzisiaj
12 ℃
min. 12 ℃
maks. 12 ℃
brak opadów
słabe opady deszczu
jutro
12 ℃
min. 11 ℃
maks. 14 ℃
opady 0.4 mm
słabe opady deszczu
pojutrze
13 ℃
min. 12 ℃
maks. 13 ℃
opady 1.57 mm
słabe opady deszczu
2017-10-22
12 ℃
min. 12 ℃
maks. 12 ℃
opady 7.14 mm
umiarkowane opady deszczu
noclegi w Pucku

noclegi w Pucku

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!