Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Ziemi Puckiej

Noclegi w pobliżu Muzeum Ziemi Puckiej

Muzeum Ziemi Puckiej

Muzeum Ziemi Puckiej imienia Floriana Ceynowy to miejsce, w którym jak w żadnym innym będziemy mogli poznać bogatą historię ziemi kaszubskiej. Historia ta jest bardzo burzliwa, interesująca, pasjonująca i zupełnie różna od dziejów innych kultur występujących w naszym kraju.

Muzeum regionu Kaszub

Historia muzeum sięga roku 1970, kiedy jeszcze obiekt ten nie nosił dzisiejszej nazwy – był po prostu placówką nazywaną Stacją Gromadzenia Dóbr Kultury i Upowszechniania Wiedzy o Regionie. Pierwsza ekspozycja prezentująca dzieje ziemi kaszubskiej, a dokładniej jej kulturę ludową, została otworzona w 1973 roku w budynku dawnego tak zwanego "Szpitalika". W miarę rozwoju obiektu miasto oddało do jego dyspozycji budynek kuźni znajdujący się przy ulicy Bogusława, a także jedną z kamienic w rynku miasta. Szerokie i interesujące fakty oraz dokumenty, które udało się placówce pozyskać, dodatkowo intensywnie prowadzona działalność kulturowa i edukacyjna w zupełności wystarczyły i przysłużyły się do oficjalnego otwarcia obiektu pod nazwą Muzeum Ziemi Puckiej w roku 1980.

Oddziały muzeum

Jednym z pierwszych poważnych zadań powierzonych muzeum było utworzenie skansenu w Nadolu. Kilka lat później w 1987 roku zarówno odrestaurowana Kamienica Mieszczańska, jak Zagroda Gburska w Nadolu po raz pierwszy zostały oddane do użytku publicznego, umożliwiając odwiedzającym zapoznanie się z bogatą kulturą tutejszego regionu oraz jego tradycjami. Obecnie w Kamienicy możemy podziwiać i zapoznawać się z informacjami dotyczącymi przeszłości ziemi puckich i samego Pucka. W Szpitaliku możemy podziwiać ekspozycje etnograficzne prezentujące prace małomiasteczkowych rzemieślników, a w Nadolu zobaczyć i porównać życie niegdysiejszej zamożnej rodziny wiejskiej. Ciekawostką jest też fakt, że muzeum nosi imię człowieka, który znacznie przysłużył się tutejszym rejonom. Nadane ono zostało w 2000 roku podczas obchodzenia 30-lecia działalności placówki.

Zwiedzanie

Muzeum można zwiedzać od 1 września do 30 czerwca od wtorku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00, w soboty i niedziele od 10:00 do 14:00. Poza tym okresem placówka czynne jest od wtorku do piątku w godzinach 9:00 do 17:00, a w weekendy również od 10:00 do 14:00.

Za bilet normalny do dowolnego miejsca należącego do muzeum zapłacimy około 4-6 złotych, za bilet ulgowy 3-5 złotych, istnieje możliwość skorzystania z przewodnika w cenie 16 zł.

Więcej informacji na temat muzeum na oficjalnej stronie internetowej: www.muzeumpuck.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Ziemi Puckiej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!