Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum MDLot w Pucku

Muzeum MDLot w Pucku

Interesujące miejsce o mocnym, historycznym zabarwieniu – MDLot to skrót od Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Od 2014 roku przyciąga wielu pasjonatów militarnej historii, która miała miejsce w okresie międzywojennym, jak i podczas drugiej wojny światowej. Jego początki zostały zainicjowane przez Stowarzyszenie Historyczne Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku.

Lotnicze eksponaty

Aktualnie muzeum mieści się w jednym z autentycznie zachowanych budynków, który w okresie międzywojennym był zajmowany przez ówczesny Morski Dywizjon Lotniczy. Muzeum to prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy zafascynowani są początkami wojskowego lotnictwa, zwłaszcza na ziemiach obecnie należących do naszego kraju, a także pasjonatów książek "z tygrysem" na temat drugiej wojny światowej. Obecnie muzeum zajmuje się jak najdokładniejszą rekonstrukcją modeli pierwszych samolotów lotniczych, które pojawiły się na ziemi puckiej. Czynnie też bierze udział w prezentowaniu tej części historii na różne sposoby - między innymi poprzez informowanie o militarno-lotniczych historiach Pucka czy też aktywny udział w festiwalach historycznych.

Muzeum jest stosunkowo młode i wciąż się rozwija. Odwiedzającym je turystom i miejscowym ma do zaoferowania bardzo ciekawą ekspozycję. Gromadzeniem i przedstawianiem informacji zajmują się prawdziwi pasjonaci z powołania, którzy czynią to od lat, wpływając na rozwój kulturowy i przybliżenie prawdziwej historii Pucka, również tej militarnej wszystkim tym, którzy są nią zainteresowani. Na stronie internetowej można znaleźć informacje dotyczące dalszych zmian, które mają przyczynić się coraz większemu uświetnianiu i wzbogacaniu muzeum.

Informacje dla zwiedzających

Muzeum MDLotu można zwiedzać od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, za wyjątkiem poniedziałków, kiedy muzeum jest nieczynne. Istnieje również możliwość zwiedzania muzeum w niedzielę po wcześniejszym uzgodnieniu. Cena biletu normalnego wynosi 4 zł, ulgowego 3 zł.

Więcej informacji na temat muzeum uzyskać można na oficjalnej stronie www.mdlot.pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum MDLot w Pucku


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!