Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu podziemnej trasy turystycznej w Kłodzku

Podziemna trasa turystyczna w Kłodzku

W turystycznych wojażach podziemne ścieżki i trasy budzą zwykle pozytywne emocje, ponieważ wiążą się z dreszczykiem emocji i adrenaliną. Są dodatkowo pewnym szczególnym urozmaiceniem zwykłego trybu zwiedzania. Dlatego turyści, którzy mają możliwość skorzystać z takich atrakcji, robią to wyjątkowo chętnie. Taka podziemna trasa turystyczna znajduje się również w Kłodzku i opowiada o bogatej historii tego miasta.

Szczegóły trasy

Podziemna trasa w Kłodzku liczy sobie nieco ponad 700 metrów długości i zlokalizowana jest bezpośrednio pod miejskim rynkiem. Do jej budowy wykorzystano system piwnic oraz podziemnych przejść, które istniały w tym miejscu już w czasach średniowiecznych, najczęściej służąc za magazyny. Trasa podziemna działa od 1976 roku i jej kolejne etapy przedstawiają bogatą historię miasta. Wyjście zlokalizowane jest przy Twierdzy Kłodzko, dlatego turyści od razu mogą kontynuować swoją historyczną wędrówkę.

Podziemna trasa turystyczna wiedzie przez sale piwniczne wraz z ekspozycjami przedstawiającymi: stroje, wyposażenie wnętrz domów chłopskich i szlacheckich salonów, wnętrze apteki i gabinetu lekarskiego, a także wyposażenie różnych warsztatów rzemieślniczych. Wśród pralni, piekarni i warsztatu kowala nie brakuje również ekspozycji z narzędziami tortur oraz piwną karczmą.

Całości towarzyszy tematyczna muzyka wraz z nagraniami odgłosów dawnego miasta, nawoływań na targu, biesiady, rozmów przy kuflu piwa. Podziemną ścieżkę turystyczną uzupełniają również bardzo realistyczne projekcje w niektórych salach – np. szczurów i kotów umykających spod butów albo wizerunku mężczyzny, który wykonuje prace w swoim warsztacie.

Bilety i godziny otwarcia

Podziemna trasa turystyczna jest otwarta przez cały rok i podzielona na dwa sezony. Do listopada do końca marca działa od poniedziałku do niedzieli od 9-15. Od kwietnia do końca października również przez cały tydzień od 9-18. Ostatnia grupa zwiedzających wchodzi pół godziny przed zamknięciem. C biletów rozkładają się następująco: normalny kosztuje 12 zł, ulgowy 9 zł, a rodzinny (2 dorosłe i 2 dzieci) – 32 zł. Bilet grupowy przewidziany jest dla grup powyżej 20 osób i kosztuje 8 zł. W cenę wliczone jest oprowadzanie przez przewodnika. Za darmo wchodzą dzieci do 4 roku życia.

Polecane obiekty w pobliżu podziemnej trasy turystycznej w Kłodzku