Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

Noclegi w pobliżu Parku Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

Park Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

Wrocław położony jest na terenie, który raczej nie jest kojarzony z naturą i czystym powietrzem. Z racji przemysłowego charakteru tego regionu, każdy metr kwadratowy natury i zieleni jest tu na wagę złota. Istną "kopalnią" świeżego powietrza jest bez wątpienia Park Mikołaja Kopernika.

O parku

Park zlokalizowany jest w centralnej części Wrocławia i powstał w 1993 roku, a jego powierzchnia to nieco ponad 2,5 ha. Przez te wszystkie lata miejsce to wielokrotnie zmieniało nazwę - Park Staromiejski, Zwingerpark czy Park Hanki Sawickiej. Już pod koniec średniowiecza w tym miejscu znajdowała się strzelnica. Po II wojnie światowej Park został zmodernizowany i uporządkowany, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło pod koniec lat 60-tych XX wieku.

Stare miasto jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych części Wrocławia, a sam park również zlokalizowany jest w jego obrębie - niedaleko znajduje się staromiejska promenada oraz Fosa Miejska. Od strony wschodniej znajduje się dawny pałac rodu Leipzigerów oraz pomnik Mikołaja Kopernika.

Atrakcje w parku

Od strony zachodniej parku znajduje się Plac Teatralny i budynki zakładów kąpielowych. Park jest zaprojektowany w taki sposób, aby miło spędzali w nim czas nie tylko entuzjaści przyrody i pięknej architektury. Atmosfera spokoju i wyciszenia panuje na całym terenie parku. Od strony południowej można zobaczyć pomnik Amora. Kiedyś znajdowała się tu również fontanna - Chłopiec z Łabędziem. W 2010 roku park został zmodernizowany i przeprowadzono gruntowną renowację, aby przywrócić jej dawną stylistykę z końca XIX wieku. Jest tutaj letnia scena i francuska karuzela. Cały park został otoczony ogrodzeniem. Miejsce to ma bogatą roślinność, rosną tu m.in.: klony, żywotniki, lilaki i wiciokrzewy. Całość tworzy pozytywne wrażenia estetyczne i zapewnia niezwykle przyjemny wypoczynek i relaks.

Godziny otwarcia parku: 10.00 – 20.00, na noc bramy są zamknięte.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Mikołaja Kopernika we Wrocławiu