Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pałacu królewskiego we Wrocławiu

Pałac królewski we Wrocławiu

Pałac Królewski we Wrocławiu znajduje się w południowej części Starego Miasta przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Jest to niezwykle okazały budynek, który stanowi główny punkt w krajobrazie.

Historia obiektu

Historia pałacu sięga roku 1717. Pałac był doskonale zlokalizowany co podnosiło prestiż tego miejsca. Z tego też powodu był pożądany przez wielu władców oraz zamożnych ludzi. Wewnątrz pałacu znajdowało się wiele sal i komnat. Pałac posiadał sypialnie, biblioteki, kancelarie, salę przyjęć oraz pokoje muzyczne. Największą z sal była sala balowa, która mogła pomieścić na raz około 250 osób. Wnętrza zostały zaprojektowane w stylu rokoko.

W połowie dziewiętnastego wieku w pałacu nastąpiło wiele zmian architektonicznych. Na życzenie ówczesnego właściciela Fryderyka Wilhelma IV pałac został znacznie rozbudowany. Z niewielkiej rezydencji stał się okazałym kompleksem pałacowym. Wzniesiono wówczas nowe skrzydło w południowej części budowli, a cały pałac sięgał aż po dzisiejszy Plac Wolności.

Wystawy w Pałacu Królewskim

W 1926 roku w Pałacu Królewskim otwarto Muzeum Zamkowe. W tym czasie na piętrze odtworzono wnętrza w stylach baroku, rokoka oraz klasycyzmu. Wnętrza zaczęto również wypełniać obrazami i rzeźbami. Obecnie pałac to jeden z największych zabytków Wrocławia. Znajduje się tam centrum wystawiennicze, a w salach prezentowana jest wystawa „1000 lat Wrocławia”. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych ekspozycji w Polsce. Zgromadzono tam ponad trzy tysiące obiektów, które ilustrują dzieje miasta od średniowiecza do czasów współczesnych. Dzięki wystawie możemy zobaczyć najważniejsze wydarzenia z dziejów Wrocławia w jednym miejscu. Znajduje się tu między innymi najstarsza w Polsce odznaka policyjna, archiwalne fotografie, kostiumy teatralne, a także elementy architektury miejskiej. Wystawa jest niezwykle atrakcyjna zarówno dla starszych zwiedzających, jak i dla młodszych. Atrakcyjność podnoszą środki audiowizualne, muzyka oraz niezwykła aranżacja wnętrz pałacu.

Zwiedzanie Pałacu Królewskiego

Pałac Królewski posiada 25 sal ekspozycyjnych. Dla zwiedzających przygotowano specjalne audioguidy, które oprowadzają po wystawie. Można je wypożyczyć w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Pałac Królewski otwarty jest od wtorku do niedzieli od godziny 10:00. Na wystawy stałe takie jak: „1000 lat Wrocławia”, Komnaty Królewskie oraz Pokój Beyersdorfów wstęp jest wolny. Na wystawy czasowe należy zakupić bilet. Dostępne są bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne.

Oficjalna strona: http://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/CMS/muzeum_sztuki_medalierskiej/palac_krolewski.html

Polecane obiekty w pobliżu Pałacu królewskiego we Wrocławiu