Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Czorsztyn Ski w Kluszkowcach

Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski w Kluszkowcach

Ośrodek Narciarski Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach, nazywany jest też Krainą Śpiącego Wulkanu w Kluszkowcach. Uruchomiony został w 2001 roku, po dwóch latach od rozpoczęcia starań o otwarcie tutaj ośrodka narciarskiego na zakupionych 30 hektarach gruntu przez spółkę Czorsztyn-Ski. W sezonie 2011/2012 ośrodek Czorsztyn-Ski został przyłączony do wspólnego systemu Tatry-Ski, pozwalającego na korzystanie z całości infrastruktury narciarskiej na terenie Podhala: w tym ośrodków w Białce Tatrzańskiej, Czarnej Górze i Jurgowie.

Czorsztyn-Ski

Ośrodek narciarski Czorsztyn-Ski położony jest na zboczach na północy i zachodzie góry Wdżar w Kluszkowcach. W całym kompleksie można korzystać ze zróżnicowanych wyciągów narciarskich: dwóch kolei krzesełkowych, dwóch wyciągów talerzykowych oraz wyciągów dla dzieci na oślich łączkach pozwalających na bezpieczne szlifowanie umiejętności narciarskich pod okiem pracujących w ośrodku instruktorów.

Ośrodek Czorsztyn-Ski przyciąga narciarzy zróżnicowaniem tras, są tu odpowiednie trasy dla osób już zaawansowanych oraz stosunkowo proste ośle łączki oraz trasy umożliwiające nawet początkującym narciarzom na uprawianie sportów zimowych. W sumie na zboczach góry Wdżar przygotowano 4500 metrów tras zjazdowych, naśnieżanych przez armatki śnieżne i przygotowywane przez sprzęt ratrakowy.

Dodatkowe atrakcje ośrodka

Dynamiczny rozwój ośrodka Czorsztyn-Ski to kompleksowa oferta dla przyjeżdżających tutaj turystów i sportowców. W dolinie Kluszkowianki narciarze mogą skorzystać z bezpłatnego parkingu, który mieści 300 samochodów, bezpłatne są także toalety. W pobliżu wyciągów i tras zjazdowych znajdziemy wypożyczalnie sprzęty narciarskiego, sklep oraz serwis przychodzący z pomocą w przypadku awarii. Swoje umiejętności można podszkolić w szkołach narciarskich licencjonowanych przez Polski Związek Narciarski: Czyrsztyn-Ski oraz Pieniny. W przerwach pomiędzy zjazdami można też podreperować siły w działających tutaj punktach gastronomicznych: mieszczącej się na szczycie góry karczmy Bacowka Wdzor, gdzie działa taras widokowy, z którego można podziwiać okolicę oraz zlokalizowanej przy parkingu gospodzie Pod śpiącym wulkanem i barze szybkiej obsługi.

Polecane obiekty w pobliżu Ośrodka Narciarskiego Czorsztyn Ski w Kluszkowcach