Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ogrodu Zoologicznego w Zamościu

Ogród Zoologiczny w Zamościu

Ogrody zoologiczne zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów, zwłaszcza tych najmłodszych, dla których to często jedyna okazja, aby na własne oczy zobaczyć dziki i rzadko spotykane zwierzęta. W przypadku Ogrodu Zoologicznego w Zamościu nie jest inaczej i to dzieci są największą grupą, do której kierowana jest oferta ZOO. Rocznie ogród odwiedza kilkadziesiąt tysięcy turystów, głównie w sezonie letnim.

Zoo w szkole

Początki zamojskiego ZOO były bardzo skromne, ponieważ powstało ono w... szkole. A dokładniej w szkolnym ogrodzie, gdzie pierwszymi lokatorami były żółwie i węże, sprowadzone przez nauczyciela biologii w Państwowym Męskim Gimnazjum. Z biegiem czasu i wraz ze zbieraniem funduszy kolekcja zwierząt stale się zwiększała. Do mieszkańców ogrodu dołączyły ptaki, gryzonie, jaszczurki, a nawet oswojone wilki, które swobodnie biegały po terenie szkolnego Ogrodu Zoologicznego – pierwszego takiego w Polsce.

ZOO stopniowo się rozwijało i przed II wojną światową mogło się już pochwalić się posiadaniem niedźwiedzi, lwów czy rysiów. Niestety czasy wojenne doprowadziły do praktycznie całkowitego zniszczenia ogrodu, dużą część zwierząt udało się uratować, ale populacja lwów została wybita. Dopiero w latach sześćdziesiątych rozpoczęto odbudowę miejskiego ogrodu zoologicznego, a jego apogeum przypada na końcówkę lat siedemdziesiątych oraz początek osiemdziesiątych, kiedy ZOO przeniesiono na współczesną lokalizację, znacznie większą od poprzedniej i gwarantującą zwierzętom lepsze warunki bytowe. Zapobiegło to również bardzo częstym dotąd ucieczkom zwierząt z ZOO.

Zamojski Ogród Zoologiczny

Obecne standardy ZOO są bardzo wysokie i pozwalają trzymać zwierzęta z odpowiednich warunkach, a także je rozmnażać pod ścisłą kontrolą i opieką specjalistów. Do ekspozycji ZOO oprócz wybiegów i klatek należą również budynki i staw, elementy małej architektury (ławki, stoliki, klomby roślinne). W latach 2009-2010 ZOO przeszło ponowną przebudowę i stworzono kilka nowych wybiegów, w tym pawilon zwierząt afrykańskich.

Informacja dla zwiedzających

ZOO czynne jest przez cały rok. W miesiącach listopad - luty w godzinach 9:00 – 15:00, w miesiącach marzec i październik 9:00 – 16:00, w miesiącach kwiecień i wrzesień 9:00 – 18:00, natomiast w pozostałą część roku w godzinach 9:00 – 19:00.

Koszt biletu to 19 zł za osobę dorosłą i 14 zł za bilet ulgowy (dzieci do lat 6, uczniowie, studenci, seniorzy). Można również wykupić bilet roczny w cenie 95 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie zamojskiego ZOO: http://www.zoo.zamosc.pl

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Zoologicznego w Zamościu