Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Zoologiczny w Poznaniu

Noclegi w pobliżu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu

Ogród Zoologiczny w Poznaniu

W Poznaniu znajdziemy dwa ogrody zoologiczne, choć tzw. stare ZOO pełni obecnie bardziej rolę parku spacerowego w centrum miasta, przy ulicy Zwierzynieckiej. Nowe ZOO w Poznaniu jest drugim pod względem wielkości tego typu obiektem w Polsce, otwartym w setną rocznicę powstania starego ZOO. Założone w 1974 roku nowe ZOO w Poznaniu zajmuje teren Białej Góry o powierzchni ponad 120 hektarów. Usytuowanie na terenach leśnych i pagórkowatych, z sześcioma stawami, poznańskie ZOO słynie przede wszystkim z kolekcji ptaków drapieżnych oraz sów należących dla największych tego typu w Europie.

Historia nowego ZOO w Poznaniu

Konieczność wybudowania nowego ogrodu zoologicznego w Poznaniu powstała już przed I wojną światową, bowiem umiejscowienie starego obiektu uniemożliwiało jego dalszą rozbudowę i hodowlę zwierząt w dogodnych dla nich warunkach. W 1967 roku powołano nawet komitet społeczny zajmujący się zbiórką pieniędzy na budowę nowego ogrodu zlokalizowanego na całkiem nowym terenie. W 1974 roku można było otworzyć dla publiczności pierwszą część nowego ZOO, w którym zamieszkały m. in. jelenie europejskie, daniele, wielbłądy, lamy i gwanako andyjskie. W 1995 roku powstał tutaj pierwszy w Polsce Pawilon Zwierząt Nocnych, sprowadzono także pierwszego w historii ogrodu nosorożca.

Mieszkańcy ZOO

Dumą poznańskiego ZOO jest m. in. imponująca słoniarnia dla słoni pochodzących z Afryki, otwarta w 2008 roku. Mieszka w niej obecnie stado składające się z samca Ninio oraz trzech samic: Lindy, Kingi i Kizi. Nowoczesnym obiektem jest także wybieg dla rysi, będący fragmentem naturalnego lasu i otwarty w 2013 roku. Poznańskie ZOO jest także azylem dla niedźwiedzi wydobywanych ze schronisk, okaleczonych w warunkach naturalnych lub pochodzących z cyrków. Tutaj dochodzą one do siebie w godziwych warunkach i pod troskliwą opieką pracowników ogrodu.

Możliwość zwiedzania i ceny biletów

Poznańskie ZOO jest otwarte w zasadzie przez cały rok. Zmieniają się jednynie godziny, w których możwmy odwiedzić jego mieszkańców. Od listopada do lutego możliwość wejscia mamy w godzinach od 9:00- 16:00, o okresie od marca do października w ogordzie można przebywac godzinę dłużej. Natomiast w okresie od kwietnia do września ogórd zoologiczny jest otwarty aż do godziny 19:00.

Ceny bieltów są zróżnciowane, a ich cena zależna jest od miesiąca w jakim chcemy odwiedzić poznańsie ZOO. Od marca do października w okresie od poniedziałku do piatku za bilet normalny zapłacimy 15 zł, za ulgowy 8zł, a bilet rodzinny wyniesie nas 35 zł. W soboty, niedzielę i święta cena biletu wzrasta do 20 zł bilet normalny, 15 zł ulgowy i 50 zł bilet rodzinny. W okresie od listopada do lutego bez względu na dzień tygodnia zarówno za bilet normalny, jak i grupowy zapłacimy 8 zł.

Oficjalna strona: www.zoo.poznan.pl

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu