Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ogrodu doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema to edukacyjny park powstały w 2007 roku w Krakowie. Zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części Parku Lotników Polskich. Na powierzchni około 6 ha znajduje się wiele niezwykle ciekawych urządzeń oraz ekspozycji.

Odkrywając zawiłości fizyki

Cały ogród został podzielony na kilka różnych działów tematycznych, które poświęcone są głównie optyce, mechanice, statyce oraz akustyce. Na zwiedzających czekają również inne ciekawe atrakcje takie jak: Geo-ogródek, ogród zapachów oraz labirynt. Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu w ogrodzie może być turlanie się w kuli Zorba oraz bujanie się na żyroskopie, co powinno spodobać się każdemu maluchowi. Tuż za bramą ogrodu znajduje się pierwsze stanowisko przedstawiające pryzmat, który ze światła słonecznego tworzy przepiękną tarczę. Ciekawa jest również tarcza Newtona, która wprawiona w ruch staje się biała pomimo tego, iż w rzeczywistości jest kolorowa.

Oferta edukacyjna

Na terenie obiektu organizowane są warsztaty przeznaczone głównie dla szkół oraz zorganizowanych grup. W ogrodzie udostępnionych jest prawie 60 eksponatów, wśród których ogromną popularnością cieszą się: telegraf akustyczny, luneta obserwacyjna, wirujący krater, pływający taras, kalejdoskop gigant, dwa zwierciadła prezentujące efekt nieskończoności, dzwony rurowe, gongi, a także waga hydrauliczna.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:30-19:00, sobota-niedziela 10:00-19:00

Ceny biletów:

  • bilet wstępu podstawowy (zwiedzanie ekspozycji plenerowej) – normalny 10 zł, ulgowy 8 zł
  • bilet wstępu + 1 żeton na usługę dodatkową – normalny 14 zł, ulgowy 12 zł
  • bilet wstępu + 2 żetony na usługę dodatkową – normalny 18 zł, ulgowy 16 zł
  • bilet łączony: Ogród Doświadczeń i siedziba główna Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przy ul. św. Wawrzyńca 15 – normalny 16 zł, ulgowy 12 zł
  • bilet sezonowy do Ogrodu Doświadczeń (od dnia zakupu do końca sezonu maksymalna liczba wejść 10) – normalny 35 zł, ulgowy 30 zł

Szczegóły dostępne na stronie: http://www.ogroddoswiadczen.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie