Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Noclegi w pobliżu Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

Ogród Botaniczny we Wrocławiu

Ogród Botaniczny we Wrocławiu powstał wraz z rozpoczęciem działalności samego Uniwersytetu Wrocławskiego, czyli w 1811 roku. Jest to jeden z najstarszych ogrodów w Polsce – dłużej funkcjonuje tylko ten w Krakowie. Powierzchnia ogrodu wynosiła wtedy prawie 6 ha. Liczba roślin, którą tu zamówiono wynosiła ponad 400, a w 1816 roku uprawiano tu ich już ponad 2 tysiące.

Ogród dzisiaj

Dziś powierzchnia ogrodu wynosi ponad 7 hektarów, a gatunków roślin, które można tu zobaczyć jest prawie 12 tysięcy! Prócz roślin błotnych, wodnych, skalnych są tutaj również zbiory roślinności tropikalnej. Nowoczesne metody upraw i odpowiednie warunki, zarówno jeżeli chodzi o temperaturę, jak i o wilgoć, dają zwiedzającym możliwość dotyku tropików. Cała instytucja ma już tytuł Wydziału Nauk Biologicznych i jest zarejestrowana oficjalnie jako pomnik historii. Warto dodać, że przy ogrodzie jest zlokalizowane muzeum przyrody.

Atrakcje

Ogród jest dostępny dla chętnych przez cały rok i również przez cały rok organizowane są tu liczne imprezy, prezentacje, Majówki Tumskie, konkursy dla studentów. Dodatkowo organizowane są koncerty i warsztaty ogrodnicze. Jest również możliwość udostępnienia miejsca dla małżeństw chcących wykonać tu ślubne fotografie. Do ogrodu wchodzi się przy ul. Sienkiewicza oraz od strony ulicy Kanonii.

Zwiedzanie

Bilet wstępu kosztuje: normalny 15 zł, ulgowy dla studentów, uczniów i emerytów 5 zł. Istnieje również możliwość darmowego wstępu, np. dla studentów uniwersytetów wrocławskich. Ogród jest otwarty od godziny 8.00 do 19.00. Koniec sezonu zwiedzania to 31 października, choć bywają sytuacje kiedy w dobrych warunkach pogodowych sezon jest nieco przedłużany.

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu