Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Wrocławskie krasnale

Noclegi w pobliżu wrocławskich krasnali

Wrocławskie krasnale

Na wrocławskim rynku oraz w podziemiach żyje obecnie około trzystu krasnali. Jest to ozdoba oraz niezwykła atrakcja miasta. Każdy turysta powienien podczas swoejego pobytu we Wrocławiu znaleźć chociaż kilka z nich.

Skąd wzięły się wrocławskie krasnale?

Opowiadań o wrocławskich skrzatach jest wiele i każdy wrocławianin zna choć kilka z nich. Jedna z popularnych teorii mówi o tym, że krasnale pojawiły się w mieście w latach osiemdziesiątych. W tym czasie we Wrocławiu zaczęły się pojawiać podobizny małych skrzatów. Najwięcej krasnali można było wtedy zobaczyć na ulicy Świdnickiej. Po dziś dzień znajdziemy tam kilka malutkich skrzatów. Inna teoria mówi o tym, że pierwszy krasnal, który pojawił się w Polsce to krasnal wrocławski. Wieść ta głosi, że krasnoludki pomagały mieszkańcom w gospodarstwach domowych, pomagały uprawiać pole oraz dbały o narzędzia rolnicze i podwórko swojego pana. W zamian za to mogły liczyć na dach nad głową oraz jedzenie. W ten sposób mieszkańcy zaprzyjaźnili się z krasnalami, a przyjaźń ta trwała wiele lat.

Święto wrocławskich krasnali

Jednym z symboli Wrocławia są obecne w wielu miejscach krasnale. Jest ich bardzo dużo i co chwilę pojawiają się nowe skrzaty. Co roku wszystkie krasnale wrocławskie obchodzą swoje święto. Jest to wrześniowy Festiwal Krasnoludków. Uroczystość ta to radosne wydarzenie, które zachwyca nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Podczas festiwalu dzieci bawią się, ale również rozmawiają z małymi skrzatami. Jak głosi legenda w tym czasie krasnale chętnie dzielą się różnymi sekretami. W trakcie festiwalu organizowane są zabawy dla dzieci, teatrzyki oraz gry miejskie, które integrują mieszkańców i przyjezdnych. Jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu.

Mapa wrocławskich krasnoludków

Potrzeba czasu, aby odnaleźć wszystkie krasnale znajdujące się w mieście. Z pomocą przychodzi mapa krasnali, którą można zakupić w różnych miejscach we Wrocławiu. Na mapie zaznaczono, w których miejscach mieszka dany krasnal. Szukanie krasnali to idealny pomysł na spędzenie czasu z dziećmi. Jest to bardzo dobra zabawa. Łączymy w ten sposób spędzanie czasu na świeżym powietrzu z doskonałą rozrywką.

Więcej informacji na stronie: http://krasnale.pl/

Polecane obiekty w pobliżu wrocławskich krasnali