Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Warszawskiej Pragi w Warszawie

Muzeum Warszawskiej Pragi w Warszawie

Na prawym brzegu rzeki Wisły w Warszawie znajduje się jedna z dzielnic stolicy - Praga. W tym rejonie utworzono Muzeum Warszawskiej Pragi szczególne miejsce, które warto zwiedzić. Tuż obok znajduje się najstarsze targowisko – Bazar Różycki. Muzeum położone jest na terenie najstarszych zabytkowych kamienic w Pradze, jest tu też najstarszy dom Pragi – dom Rothbitla. Wyjątkowe są tu znalezione w Oficynie fragmenty malowideł żydowskich, które przedstawiają modlących się Żydów.

Historia

Celem otwarcia tego muzeum było zachowanie pamięci po warszawskiej Pradze, ludziach w tym miejscu żyjących i ich pamiątkom. Muzeum miało zostać otwarte w 2010 roku, jednak projekt jego budowy był bardzo skomplikowany i trudny, dlatego też termin ciągle był przesuwany. Od 2011 do 2014 roku tworzono różne koncepcje zagospodarowania terenu pod muzeum, wymyślano makietę Pragi i tworzono pomysły wystroju wnętrz. Uroczyste otwarcie obiektu wraz ze zwiedzaniem odbyło się w 2015 roku.

Zbiory muzealne

Zbiory tego muzeum są bardzo bogate. W budynku znajdują się sale muzealne, kawiarnia, sale interaktywne, gdzie odbywają się różne wykłady o historii dzielnicy, warsztaty dla dzieci i festiwale, a także dom modlitwy. Do zwiedzania udostępniono sale: Historii Pragi, Targu Praskiego, Wystaw Czasowych, Praskich Świadectw, Praskich Kultur oraz Modlitewnie Żydowskie, czyli tzw. sale zachodnie i sale wschodnie. Wszystkie sale do zwiedzania są elegancko urządzone. Każdy eksponat jest odpowiednio podświetlony i uwidoczniony.

Jest tu miejsce, gdzie można usiąść i odpocząć podczas zwiedzania. Wśród zbiorów muzealnych można znaleźć przedmioty codziennego użytku, fotografie, ubrania, zabawki, meble i wszystkie inne praskie pamiątki. Muzeum Warszawskiej Pragi jest cennym nabytkiem stolicy. To miejsce ważne nie tylko dla mieszkańców tego regionu, ale także dla wszystkich miłośników historii naszego kraju.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela 10.00-18.00, czwartek 10.00-20.00. Ceny biletów: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł, czwartki wstęp wolny. Szczegóły można znaleźć na http://muzeumpragi.pl/

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Warszawskiej Pragi w Warszawie