Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich to jedyne miejsce w całej Polsce usytuowane w samej stolicy, w którym szczegółowo możemy zapoznać się z historią Żydów, którzy niegdyś stanowili bardzo liczną grupę w naszym kraju. Oficjalnie zostało powołane do życia w 2005 roku, ale prace nad samym powstaniem muzeum i gromadzeniem pamiątek, które wiernie odwzorowują żydowską historię trwały od roku 1995. Do otwarcia muzeum przyczynili się darczyńcy z wielu zakątków świata – miejsce to zyskało szeroką sławę zarówno w Polsce, jak i wielu innych krajach. Muzeum POLIN mieści się przy ulicy Anielewicza 6 na Muranowie.

Historia Żydów na ziemiach polskich

POLIN uznawane jest za jedyną taką instytucję państwowo-publiczną, która wiernie przekazuje 1000 lat historii i kultury polskich Żydów. Warto wiedzieć, że w 2016 roku wysiłki rządu, samorządów lokalnych oraz instytucji pozarządowych zostały nagrodzone prestiżową nagrodą European Museum of the Year Award 2016.

Jedyne takie muzeum

Muzeum jest idealnym miejscem do dokładniejszego poznania kultury żydowskiej. Odbywają się tutaj cykliczne, tematyczne spotkania. W czasie godzin otwarcia muzeum można zapoznać się z szerokimi zbiorami, ponadto istnieje również dokładny katalog z opisami i wyraźnymi zdjęciami dostępny w internecie dla tych, którzy na własną rękę i z pomocą sieci pragną poszerzać swoją wiedzę na temat żydowskiej kultury. Bogaty zbiór obejmuje ponad 3000 unikalnych eksponatów pochodzących z różnych okresów, które pozwalają zastanowić się także nad tym, jak kultura żydowska zmieniała się wraz z upływem czasu i zmianą całego świata. Ponadto, znajdziemy tu również cenne dzieła sztuki takich artystów jak Ewy Kuryluk, Tadeusza Rolke czy Macieja Lachura, przedmioty związane z rzemiosłem artystycznym i judaizmem w postaci atarów czy lampek chanukowych, ale najwięcej eksponatów jest w postaci pamiątek osobistych - fotografii, pocztówek, druków czy dokumentów osobistych.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia muzeum

  • poniedziałki, czwartki, piątki 10:00 – 18:00
  • środy, soboty, niedziele 10:00 – 20:00
  • wtorki – muzeum jest nieczynne

Ceny biletów zależne są od ilości osób w grupie (od 9 osób przysługują bilety grupowe) oraz od tego, czy zamierzamy udać się na wystawę stałą, czasową czy na inne wydarzenie. W czwartki wstęp do muzeum jest bezpłatny. Bilet normalny to koszt około 25 złotych, ulgowy 15 zł. Możliwe są zniżki dla rodzin.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.polin.pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie