Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Domu Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich to unikalne połączenie teatru z muzeum interaktywnym. Mieści się on w imponującej kamienicy – a dokładnie jej podziemiach – znajdującej się przy ulicy Szerokiej 35, która należy do głównego deptaku miasta. Tuż obok znajduje się słynny pomnik Mikołaja Kopernika, jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w tym zabytkowych i pięknych mieście.

Niezwykłe atrakcje

Dom Legend Toruńskich jest doskonałym miejscem zarówno dla turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych czy wycieczek. Znaleźć tu można bardzo wiele różnorodnych atrakcji. Przede wszystkim zachwyca już samo średniowieczne wnętrze starej piwnicy. W środku opowiadane są w ciekawy sposób i uzupełniony o elementy interaktywne najciekawsze legendy miejskie, które niegdyś przekazywane były słownie z pokolenia na pokolenie.

Legendy można poznać na dwa sposoby. Przede wszystkim istnieje możliwość ich wysłuchania, bowiem o wyznaczonych godzinach wygłaszane są przez Strażników Domu Legend. Oprócz tego można pooglądać średniowieczne narzędzia, krajobrazy. Druga opcja to czynny udział w tak zwanym teatrum. Jest to możliwe nie tylko podczas zwiedzania grupowego.

Toruńskie opowieści

Strażnicy Domu Legend przygotowali sześć barwnych i pasjonujących opowieści, które są nie tylko bardzo interesujące, ale oprócz tego mogą wiele nauczyć, dostarczyć ogromnej dawki emocji i niezapomnianych wrażeń. Zadowolony będzie naprawdę każdy, bez względu na wiek. Każda opowieść jest inna, jedne są wzruszające, inne zabawne, jeszcze inne budzą grozę.

Warto wiedzieć, że często odbywają się tu różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, biesiady, imprezy integracyjne. Muzeum podejmuje się też organizacji fascynujących gier miejskich, które świetnie angażują i integrują uczestników. Gry należy jednak zamawiać z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Można także zamówić specjalne warsztaty edukacyjne dla grup w różnym wieku.

Informacje dla turystów

Cennik:

  • dzieci od 3 roku życia - 9,50 zł
  • dorośli - 12 zł
  • dzieci niepełnosprawne - 1 zł
  • dorośli niepełnosprawni - 9,50 zł

Godziny otwarcia obiektu: codziennie od 10.00 do 18.00. Szczegóły można znaleźć pod adresem http://domlegend.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Domu Legend Toruńskich