Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Lech Browary Wielkopolskie w Poznaniu

Lech Browary Wielkopolski w Poznaniu

Lech Browary Wielkopolski to browar przemysłowy znajdujący się w Poznaniu na Franowie na obszarze osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole. Zakład należy do spółki Kompania Piwowarska S. A. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych browarów na terenie Europy. Warto odwiedzić to miejsce podczas pobytu w Poznaniu.

Historia

Browar w Poznaniu powstał w latach 1975-1980. W 1984 roku do zakładu dobudowano słodownię. Do 1992 roku, podobnie jak inne poznańskie browary, był częścią Wielkopolskich Zakładów Piwowarsko-Słodowniczych, później przekształcono go w spółkę Lech Browary Wielkopolski S. A. W 1993 roku sprywatyzowano browar. Obecnie należy on do Kampanii Piwowarskiej, polskiej grupy, której siedziba mieści się w Poznaniu.

Zwiedzanie browaru

Zwiedzanie & Pub Lech Browary Wielkopolski od 2003 roku organizuje zwiedzanie browaru, pozwalając wejść gościom na teren zakładu i obejrzeć z bliska wszystkie etapy procesu warzenia piwa. Wycieczki są oprowadzane przez dobrze przygotowanych przewodników, którzy mają doświadczenie i wiedzę w zakresie piwowarstwa. Zwiedzanie obejmuje trzy części - etapy warzenia piwa, wystawę „Kronika Browarów Wielkopolskich 1895-1995”, a następnie degustację piwa w pubie. Goście mają okazję do dokładnego zapoznania się z procesem produkcji piwa i poznania techniki przygotowywania tego napoju. Browar mogą zwiedzać jedynie osoby pełnoletnie.

„Kronika Browarów Wielkopolskich 1895-1995”

Wystawa prezentuje długą historię poznańskiego i wielkopolskiego browarnictwa. Można na niej zobaczyć ogromną kolekcję zdjęć poznańskich piwiarni i browarów, piwnych reklam i unikalnych dokumentów. Przeszłość poznańskiego browarnictwa obejmuje między innymi Browar Huggera oraz Browar Kobylepole. których tradycja została odziedziczona przez Lech Browary Wielkopolski. Pracownicy tych browarów obecnie zajmują się oprowadzeniem wycieczek i dzielą się z turystami swoją pasją, doświadczeniami oraz wiedzą na temat produkcji piwa.

Informacje dla ziedzających

Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota 10:00-20:00. Ceny biletów: normalny – 20 zł, grupowy – 18 zł, ulgowy – 15 zł. Bliższe informacje można poczytać na stronie: www: http://www.kp.pl/o-nas/browary/lech-browary-wielkopolski

Polecane obiekty w pobliżu Lech Browary Wielkopolskie w Poznaniu