Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Krzywego Domku w Sopocie

Krzywy Domek w Sopocie

Krzywy domek w Sopocie to jedna z atrakcji turystycznych tego miasta. Mieści się on przy ulicy Bohaterów Monte Cassino, nazywanej potocznie „Monciakiem”. Posiada 5 kondygnacji i 1592 metry kwadratowe powierzchni. Jego niezwykły wygląd sprawia, że każdy przechodzień zwraca na niego uwagę.

Najdziwniejszy budynek w Sopocie

Budowa według projektu zbiorczego Szczepana Szotyńskiego, Macieja Łapkowskiego, Małgorzaty Kruszko - Szotyńskiej, Leszka Zaleskiego, Anny Dubickiej - Sawickiej, Agnieszki Kolka i Roberta Mielniczka rozpoczęła się w 2003, a zakończyła w 2004 roku. Inwestorem i jednocześnie właścicielem tego „symbolu świata współczesnego” jest spółka akcyjna „Rezydent” z Warszawy, dlatego też miejsce to jest częścią Centrum Handlowego o tej samej nazwie. Inspiracją do stworzenia tego wyjątkowego projektu stały się rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Budynek jest na tyle dziwny i wyjątkowy, że w opublikowanym przez portal Village of Joy zestawieniu 50 najdziwniejszych budynków świata zajął on pierwsze miejsce. Dzięki temu, że łączy on ze sobą świat biznesu, kultury i sztuki mówi się o nim: „Krzywy Domek – to miejsce, które nie śpi.” Wynika to zapewne z tego, że mieści się tam wiele biur firm, sklepy, gabinety medyczne i kosmetyczne, oraz kluby i puby, które zapewniają bogaty repertuar temu miejscu.

Ściana sławy

Jednym z elementów przyciągających rzesze turystów jest „Ściana Sławy”, czyli będąca odpowiedzią na amerykańską Promenadę Gwiazd ściana, która pokryta jest podpisami osób biorących udział w wydarzeniach kulturalnych odbywających się w tym miejscu. Z uwagi na jedną z najciekawszych ofert biznesowy w Polsce, dobrą lokalizację i wyjątkową aparycję – miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem polskich i światowych spółek z różnych gałęzi rynku, które chcą posiadać swoje biuro w tak nietuzinkowym miejscu. Ogrom atrakcji i różnorodnych usług sprawił, że w 2009 roku Krzywy Domek zyskał nominację do konkursu "7 cudów Trójmiasta".

Więcej informacji znajduje się na stronie obiektu: http://krzywydomek.info/strona-glowna.html

Polecane obiekty w pobliżu Krzywego Domku w Sopocie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!