Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim

Kościół Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Mazowiecki to miejscowość, która jest położona w niewielkiej odległości od Warszawy. Chociaż jest to niewielkie miasteczko, chętnie odwiedzają je turyści poszukujący odpoczynku z dala od zgiełku wielkich aglomeracji. Jednym z zabytków, które przyciągają uwagę turystów jest miejscowy kościół pod wezwaniem św. Anny.

Historia świątyni

Parafia pod wezwaniem św. Anny w Grodzisku Mazowieckim powstała w tym miejscu już w 1355 r. Wtedy był to jednak drewniany kościół, który został ufundowany przez Tomasza Grodziskiego. Niestety, w 1460 r. miasto uległo olbrzymim zniszczeniom w trakcie pożaru. Drewniany kościół również został pochłonięty przez ogień. Fundacja Grodziskich działająca w mieście przekazała środki pieniężne na budowę nowego miejsca modlitw. Jeszcze w 1460 r. powstał kolejny, drewniany kościół. Uległ on jednak dość szybko zniszczeniu. W tym miejscu wybudowano jeszcze kolejne dwa drewniane kościoły. Dziś można oglądać tu murowaną budowlę powstałą w 1688 r. Została ufundowany przez kasztelana rawskiego - Wojciecha Mokronoskiego – nowego właściciela Grodziska. Kościół był stopniowo rozbudowywany na planie krzyża. Do 1714 r. powstały dodatkowo dwie kaplice, są to Kaplica Serca Pana Jezusa i Kaplica Matki Bożej. W nawie głównej znajduje się prezbiterium, które powstało w miejscu kaplicy grobowej Mokronoskich. Kościół pw. św. Anny w Grodzisku Mazowieckim został konsekrowany w 1808 r.

Podstawowe informacje

Kościół św. Anny znajduje się na placu Króla Zygmunta Starego. Dzisiaj jest to nie tylko miejsce odprawiania nabożeństw. Działa tu również sporo grup duszpasterskich np. Neokatechumenat czy Domowy Kościół. W niedziele Msze Św. odprawiają się tu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.30 i 20.00. Kościół najlepiej zwiedzać poza godzinami odprawiania mszy i nabożeństw. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://swietaanna.nazwa.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim