Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Koło widokowe w Gdańsku

Noclegi w okolicy Koła widokowego w Gdańsku

Koło widokowe w Gdańsku

Gdańsk to niezwykłe miejsce, pełne pięknych widoków oraz wspaniałych zabytków. Zwiedzać je można na wiele sposobów: tradycyjnie na piechotę, rowerem, bryczką lub na pokładzie statku. Od niedawna turyści mogą jednak spojrzeć na stolicę województwa pomorskiego z zupełnie innej perspektywy - z lotu ptaka – korzystając z koła widokowego.

Podniebna atrakcja

Amber Sky to koło widokowe znajdujące się na Wyspie Spichrzów. Położenie w Śródmieściu umożliwia gościom podziewanie największych zabytków z góry. W bezpośrednim sąsiedztwie ciągnie się Długie Pobrzeże, czyli najpiękniejszy polski deptak nad brzegiem Motławy z zabytkowymi Bramami Morskimi. Słynny Długi Targ z okazałą Fontanną Neptuna, a także największa w Europie ceglana świątynia – Bazylika Mariacka to kolejne ważne obiekty polskiego dziedzictwa kulturowego. Z 50-metrowego obiektu, przy dźwiękach nastrojowej melodii, w przestronnych gondolach można rozkoszować się zapierającym dech w piersiach krajobrazie. Łącznie koło posiada 36 klimatyzowanych i ogrzewanych kabin. Przestrzeń wokół AmberSky została atrakcyjnie zagospodarowana, tak aby zapewnić turystom i mieszkańców możliwość relaksu i odpoczynku w centrum miasta.

Podstawowe informacje

Koło widokowe to doskonały sposób na spędzenie kilku niezapomnianych chwil za niewielką cenę. Koszt biletu normalnego wynosi 28 zł, natomiast ulgowego, który przysługuje dzieciom poniżej 140 cm wzrostu – 18 zł. Właściciel i operator koła widokowego wstąpił w szeregi Gdańskiej Organizacji Turystycznej, dzięki czemu atrakcja dostępna jest w ofercie zniżkowej dla posiadaczy Karty Turysty, jak i również dla rodzin wielopokoleniowych i wielodzietnych. Niezapomnianych wrażeń i emocji dostarczy przejazd w gondoli VIP ze szklaną podłogą, która przyprawi nie jednego z gości o dreszczyk emocji. Cena wynajmu wynosi 250 zł. AmberSky zaprasza turystów od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00 – 20:00. Od piątku do soboty koło kręci się aż do północy, dlatego goście mogą nie tylko podziwiać zachód słońca nad Motławą, ale również bajecznie oświetlony Gdańsk, zwłaszcza Długie Pobrzeże. W niedzielę atrakcja otwarta jest od godziny 10:00 do 20:00.

Polecane obiekty w okolicy Koła widokowego w Gdańsku