Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kolejkowa-świata w miniaturze w Gliwicach

Kolejkowo-świat w miniaturze w Gliwicach

Kolejkowo - cudowny świat w miniaturze to największa makieta kolejowa znajdująca się w Polsce. Makieta o imponujących rozmiarach składa się z tysięcy różnych miniatur, które w realistyczny sposób oddają wygląd domów, ludzi i elementów krajobrazu. Kolejkowo zlokalizowane jest pod adresem Pszczyńska 315.

Świat w miniaturze

Kolejkowo pokazuje świat pomniejszony 25 razy. Twórcy makiety dołożyli starań, żeby oddać wszystkie elementy z jak największą dokładnością i w realistyczny sposób, przedstawiając życie mieszkańców. Makieta prezentuje różne miejsca oraz sytuacje, między innymi życie na wsi, akcje ratunkową, górską wyprawę. Oglądając postacie w miniaturze można wcielić się w cyrkowca, kupca, leśniczego, mechanika budowlanego lub plażowicza. Jest to jedyna makieta na terenie Polski, po której pływa statek. Po Kolejkowie poruszają się także inne środki transportu: samochody, autobusy oraz pociągi. Dodatkowo makieta uwzględnia także realistyczną zmianę pór dnia. Co 9 minut zapada noc, zapalają się światła w budynkach oraz latarnie uliczne.

Miniatury budowli

W Kolejkowie znajdują się również miniatury popularnych budowli z terenu Śląska, na przykład gliwickiego ratusza i kamienic, a także dworca kolejowego wraz z peronami. Na makiecie można zobaczyć także miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice” wraz z Indianami, szeryfem, saloonem, miniaturą statku Western River, żeglującego po Missisipi oraz braćmi Wright, pracującymi nad stworzeniem pierwszego samolotu na świecie.

Kolejkowo w liczbach

Wystawa ma ponad 900 metrów2 powierzchni, w tym 460 metrów torowiska, po którym porusza się aż 12 różnych pociągów. Na makiecie umieszczono realistyczne modele 195 samochodów, 235 domów i budynków, a także tunele, mosty, zbiorniki wodne i różne zjawiska nocy oraz dnia. Krajobraz uzupełniono tysiącami figurek ludzi i zwierząt. Jest to doskonałe miejsce, które warto odwiedzić w towarzystwie dzieci, chociaż ogromna makieta robi wrażenie również na dorosłych. Twórcy cały czas pracują nad Kolejkowem, dodając nowe obiekty, pociągi, figurki i elementy krajobrazu.

Informacje dla turystów

Godziny otwarcia: codziennie 10:00–18:00. Ceny biletów: normalny 19 zł, ulgowy 15 zł. Oficjalna strona, na której można poczytać szczegóły: http://gliwice.kolejkowo.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kolejkowa-świata w miniaturze w Gliwicach