Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Bunków w Mamerkach

Bunkry w Mamerkach

Warto odwiedzić Mamerki, ponieważ to właśnie tam znajdują się bunkry zaprojektowane przez samego Adolfa Hitlera. Jeśli chcemy dotrzeć do Mamerek, czyli niewielkiej osady leśnej, najpierw trzeba wybrać się nad Kanał Mazurski oddalony mniej więcej w odległości 8 kilometrów od Węgorzewa. To właśnie w tym miejscu możemy podziwiać kompleks bunkrów pochodzących z II wojny światowej.

Niemiecka kwatera

Zaletą zwiedzania bunkrów jest przede wszystkim to, że można wchodzić na ich teren bez żadnych biletów. Jedynie trzeba pamiętać o tym, że robi się to wyłącznie na własną rękę. Trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść w jakąś dziurę lub zakrytą studzienkę, ponieważ można wyrządzić sobie poważną krzywdę.

To właśnie w Mamerkach znajdowała się Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych. Ponadto przez cztery lata zdążono tutaj wybudować aż 250 przeróżnych obiektów, do których zaliczały się także schrony wykonane z żelbetonu. To właśnie te schrony zachowały się do dnia dzisiejszego praktycznie w nienaruszonym stanie.

Tunel

Jednym z bunkrów, który na pewno przykuwa największą uwagę, jest tak zwany bunkier gigant. Ponieważ to właśnie on wyróżnia się ścianami o grubości wynoszącej aż 7 metrów. Wchodząc w korytarze schronów, należy mieć przy sobie koniecznie latarkę. Warto przejść się tunelem o długości 30 metrów, który łączy ze sobą bunkier nr 28 z bunkrem 30. Ten tunel nazywano tunelem znajdującym się w Mieście Brygidy. Niemcy opuszczając teren Polski zacierali po sobie szlaki. Jednak tutaj nie zdążyli wysadzić w powietrze wszystkich schronów, zatem właśnie z tego powodu możemy je oglądać do dnia dzisiejszego.

Muzeum II Wojny Światowej

Chcąc jeszcze więcej dowiedzieć się na temat tutejszego kompleksu, na pewno warto wybrać się do tutejszego Muzeum II Wojny Światowej, który znajduje się tuż przy schronach. Dzięki muzeum w dogodnych warunkach możemy obejrzeć między innymi: schrony Centrum Łączności i Dowodzenia. Ponadto na powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych dokonano swoistej rekonstrukcji wnętrz. W ten sposób możemy w pewien sposób przenieść się w czasie do tamtych czasów.

Polecane obiekty w pobliżu Bunków w Mamerkach


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!