Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Domu Eskenów w Toruniu

Dom Eskenów w Toruniu

Dom Eskenów nazywany jest również Czerwonym Spichlerzem. Jest to pałac mieszczański, który pochodzi z epoki renesansu i znajduje się na Starym Mieście w Toruniu. Obecnie mieści się w nim oddział Muzeum Okręgowego nazwany Muzeum Historii Torunia.

Historia Domu Eskenów

O historii Domu Eskenów wiadomo mniej niż mogłoby się wydawać. Pewne jest, że jego budowa rozpoczęła się pod koniec XIV wieku. Za pierwszego inicjatora uważa się kupca toruńskiego. Pierwsza udokumentowana wzmianka o tym budynku pochodzi z pierwszej połowy XV wieku. Początkowo należał do rodziny Hitfeldów, a później został kupiony przez Franciszka Eskena, którego syn przekształcił budynek w rezydencję renesansową. Z tego czasu pochodzą między innymi przepiękne białe drzwi.

Na początku XVIII wieku dom został ponownie sprzedany i od tego czasu przechodził z rąk do rąk, co niestety przyczyniło się do utraty jego świetności. Przez pewien czas funkcjonował nawet jako spichrz. Jeszcze w drugiej połowie XX wieku znajdował się tu skład maku. W latach 80-tych budynek przeznaczono na potrzeby muzealne i od 1990 roku stanowi oddział Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Muzeum Historii Torunia

Jest to niezwykle interesujące, interaktywne muzeum, które skupia się całkowicie na historii tego wyjątkowego miasta. Ekspozycje rozmieszczone są aż na czterech piętrach. Turyści mogą podziwiać okazy związane z historią Torunia już od czasów przedlokacyjnych aż do współczesności. Znajduje się tu także sporo okazów archeologicznych, pochodzących nawet z czasów prehistorycznych. Warto wiedzieć, że wystawy wzbogacone są różnymi nowoczesnymi formami multimedialnymi. Zobaczyć tu można także interesujące zdjęcia, broń, dokumenty, przedmioty, towary. Muzeum posiada także sale edukacyjne w klimatycznych piwnicach i wystawy czasowe. Można wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, zajęciach edukacyjnych.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: wtorek-niedziela 9.00-16.00, w poniedziałek nieczynne. Ceny biletów: normalny – 15 zł, ulgowy – 11 zł. Oprócz tego można również zakupić bilet tylko na ekspozycję lub tylko na zwiedzanie.

Polecane obiekty w okolicy Domu Eskenów w Toruniu