Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu stacji Ciuchci Martusi w Wiśle

Ciuchcia Martusia w Wiśle

Wisła to niezwykle atrakcyjne miejsce położone w samym sercu Beskidu Śląskiego. Zachwyca nie tylko wspaniałymi krajobrazami górskimi, ale również licznymi zabytkami i rozrywkami dla dużych i małych. Jedną z lokalnych atrakcji jest Ciuchcia Martusia – klimatyczna kolejka turystyczna, która przez cały rok zabiera gości w wyjątkową wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach miasta. Ciuchcia odjeżdża z centrum Wisły, z ulicy 1 Maja 55 (Obok Muzeum Beskidzkiego).

Ciuchcią po Wiśle

Kolejka przemierza dwie trasy, których średni czas trwania wynosi około 2,5 godziny. Pierwsza trasa pozwala zobaczyć Galerię Sportowych Trofeów Adama Małysza, zwiedzić skocznię nazwaną jego imieniem, z której roztacza się fenomenalna panorama, jak również rozgościć się we wnętrzach Zamku Prezydenckiego na Zadnim Groniu. Kolejnym punktem w planie wycieczki jest Duża Zapora o wysokości 30 metrów, która dała początek zbiornikowi wodnemu Wisła Czarne. Plany spiętrzenia obu Wisełek miały na celu zapewnienie wody pitnej wzrastającej liczbie gości i powstały już w latach 60-tych ubiegłego wieku. Obecnie miejsce stanowi malowniczy fragment krajobrazu beskidzkiego. Jest ono dedykowane jest przede wszystkim na romantyczne spacery, gdyż zapora po zmierzchu świeci blaskiem setek lampek. Wylęgarnia Pstrąga oraz Mała Zapora będąca pierwszą na Wiśle to ostatnie punkty, przy których zatrzymuje się ciuchcia.

Druga propozycja przejazdu również umożliwia zwiedzenie Galerii Trofeów Adama Małysza i jego domu. Kolejnym niezwykłym obiektem w Wiśle Głębcach jest Wiadukt Kolejowy, którego wysokość wynosi 25 metrów. Na następnym etapie wycieczki czeka na pasażerów Martusi stara skocznia oraz kościół z XVI-wieczną wieżą. Muzeum Aptekarstwa oraz drewniany kościół z XVIII wieku to kolejne zabytkowe obiekty warte uwagi. Na Kubalonce ciuchcia zajrzy także na trasy narciarskie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Wisła z innej perspektywy

Jednorazowo ciuchcia może zabrać 48 osób. Podczas jazdy podawane są ciekawe informacje turystyczne na temat mijanych lub odwiedzanych miejsc. W kolejce znajduje się również miejsce przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Cena biletu (bez względu na rodzaj trasy) wynosi 20 zł. Dzieciom do lat 15, seniorom oraz zorganizowanym grupom przysługują zniżki, natomiast dzieci do lat czterech wchodzą za darmo.

Kolejka dostarczy wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji. Klimatyczny pojazd, malownicze krajobrazy oraz liczne zabytki pozwolą zwiedzić perłę Beskidu Śląskiego z innej perspektywy. Dzięki podgrzewanym siedzeniom turyści mogą w komfortowych warunkach podziwiać Wisłę zimą, kiedy staje się magicznym, śnieżnym królestwem.

Polecane obiekty w pobliżu stacji Ciuchci Martusi w Wiśle