Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Stacji Białowieskich drezyn

Białowieskie drezyny

Białowieskie drezyny powstały na przełomie 2006 i 2007 roku. Grupa zapalonych miłośników wpadła na pomysł uruchomienia kolei drezynowej działającej na terenie Białowieży. Celem było przede wszystkim uchronienie przed zniszczeniem torów, które biegną przez najbardziej malownicze obszary znajdujące się na terenie Puszczy Białowieskiej.

Historia białowieskich drezyn

Początkowo drezyny były jedynie hobby dla kilku osób, które organizowały systematyczne przejazdy w celu utrzymania starej linii kolejowej w stanie używalności. Pierwotnie w użyciu była jedynie jedna drezyna, służąca do przewożenia maksymalnie czterech osób. W czasie tych przejazdów powstał pomysł, aby wycieczki drezynami po puszczy udostępnić także dla turystów, którzy odwiedzają Białowieżę.

W celu zrealizowania tego planu zainwestowano w trzy nowe pojazdy - ośmioosobową i pięcioosobową drezynę ręczną. W 2010 roku drezyny uzyskały oficjalnie zgodę na przewożenie turystów, która została wydana przez właściciela linii kolejowej, czyli Starostwo Powiatowe. Tory kolejowe dokładnie oczyszczono i rozpoczęto organizowanie wycieczek dla zainteresowanych turystów, pragnących zwiedzić puszczę.

Trasa wycieczek drezynami

Trasa linii kolejowej biegnie przez Białowieżę oraz znajdujące się w pobliżu malownicze tereny należące do Puszczy Białowieskiej. Przejażdżka do doskonała okazja, aby nacieszyć się przyjemnym, świeżym, leśnym powietrzem, a także spalić trochę kalorii. W czasie wycieczki można również podziwiać piękne widoki prastarego lasu. Jest to doskonałe połączenie aktywności na świeżym powietrzu z oglądaniem wyjątkowych krajobrazów. Na trasie można także spotkać dzikie zwierzęta takie jak sarny, jelenie, dziki, a nawet żubra.

Do największych atrakcji wypraw drezynami należy przejazd do tak zwanego Miejsca Mocy. Dotarcie do tego miejsca jest możliwe jedynie drezyną lub pieszo. Turyści mogą również wybrać się na wycieczkę drezyną nocą i obejrzeć Puszczę Białowieską w świetle gwiazd i księżyca. Miejscem startu wypraw jest stacja Białowieża Towarowa. Znajduje się tutaj parking oraz restauracja serwująca smaczne dania.

Więcej szczegółów na: http://www.drezyny.net/

Polecane obiekty w pobliżu Stacji Białowieskich drezyn