Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Białowieski Park Narodowy

Noclegi w pobliżu Białowieskiego Parku Narodowego

Białowieski Park Narodowy

Ludzie cenią sobie miejsca, gdzie mogą odpocząć od tłoku i hałasu dużych miast, nacieszyć się czystym i świeżym powietrzem i podziwiać niczym nieskalaną naturę. Dlatego tak chętnie turyści odwiedzają Białowieski Park Narodowy w Białowieży. To niezwykłe miejsce, znajdujące się w północno-wschodniej części Polski w województwie podlaskim. Park został założony w 1932 roku i jest jednym z dwóch najważniejszych parków narodowych w Polsce. To park, w którym zachowano największą część Puszczy Białowieskiej w jej naturalnym stanie.

Bogactwo przyrody w parku

Na terenie parku można wyróżnić trzy najważniejsze rejony: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Muzeum BPN oraz obszar ochrony ścisłej BPN. Na teren ochrony ścisłej można wejść tylko z przewodnikiem, inne rejony można zwiedzać samemu. W parku jest wiele ścieżek spacerowych i rowerowych, można się nimi dostać np. do Dębu Jagiełły oraz do sosen bartnych. Z pewnością ciekawym miejscem jest Dolina Narewki, gdzie można obserwować zwierzęta z specjalnej wierzy wybudowanej w tym miejscu.

Królestwo fauny i flory

Puszcza Białowieska to miejsce gdzie żyje około 12 000 gatunków zwierząt, w tym 120 gatunków ptaków, 8000 gatunków owadów, 11 gatunków płazów oraz 7 gatunków gadów. Jest to też naturalne środowisko dla tysięcy bezkręgowców takich jak mięczaki, dżdżownice, płazińce czy pierwotniaki. Jednym z najważniejszych zwierząt zamieszkujących Białowieski Park Narodowy jest żubr. Obecnie w miejscu tym żyje około 950 żubrów. jJst to duże osiągnięcie, gdyż w 1919 roku zabito w tym miejscu ostatniego osobnika tego gatunku, który zamieszkiwał te strony.

Białowieski Park Narodowy to także wspaniały las naturalny znajdujący się na Nizinie Wschodnioeuropejskiej, który w dużej części jest lasem liściastym. W parku znajduje się też źródło rzeki Orłówki.

Informacja dla zwiedzających

Godziny otwarcia zależą od tego, którą część Białowieskiego PN chcemy zwiedzić.

Cennik:

  • Wstęp do rezerwatu pokazowego żubrów: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł.
  • Wstęp na trasę turystyczną "Do Dębu Jagiełły”: normalny 6 zł, ulgowy 3 zł.
  • Wstęp do Muzeum Przyrodniczo-Leśniczego: normalny 15 zł, ulgowy 11 zł.

Więcej informacji o godzinach zwiedzania i samym parku znajduje się na stronie: https://www.bpn.com.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Białowieskiego Parku Narodowego