Hotel Gotyk ***

Kontakt: Centrum Informacji Meteor,
czynne w dni robocze: 8.00 - 16.00
708 477 500, 708 477 507
(cena za minutę połączenia 2,58 zł brutto)
tel. kom. 600 215 170
adres
ul. Piekary, Toruń, kujawsko-pomorskie
za nocleg od
100 PLN
liczba miejsc
83

O nas

Trzygwiazdkowy Hotel Gotyk mieści się przy ul. Piekary w zabytkowym Toruniu. Powstał już w 2002 roku jako jeden z pierwszych hoteli na toruńskiej Starówce. Nasz hotel składa się z kilku części, z czego niektóre mieszczą się w czternastowiecznych kamienicach. Jest to zatem gratka dla wielbicieli minionych wieków i niepowtarzalnego klimatu. Warto wiedzieć, że nie tylko udzielamy noclegów, ale również organizujemy różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, spotkania biznesowe, konferencje itp. Oferujemy także wiele ofert specjalnych, np. świątecznych, pakiety weekendowe dla par itp. Posiadamy również restaurację z dwiema salami: Rycerską oraz Ciżemką. Oferujemy przepyszne polskie i zagraniczne dania, zajmujemy się również cateringiem. Nasz hotel to ponad czterdzieści pokoi oraz dwa luksusowe apartamenty. Składa się on z czterech części. Pierwsza ma 15 pokoi, czyli 26 noclegów, druga 18 pokoi (31 miejsc), trzecia to 5 pokoi i 10 miejsc, a czwarta to cztery pokoje i dwa dwupokojowe apartamenty (łącznie 16 miejsc). Pokoje przeważnie są klimatyzowane. Klienci mają do dyspozycji pokoje jednoosobowe, pokoje dwuosobowe oraz pokoje dwuosobowe deluxe. W apartamentach może nocować więcej osób. Wszystkie posiadają łazienkę, telewizor, lodówkę, czajnik, radio i dostęp do internetu. Warto wiedzieć, że goście mogą korzystać również z windy. Cena noclegu uwzględnia także śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Warto wiedzieć, że ogromną zaletą naszego hotelu jest jego lokalizacja. Toruńska Starówka jest niezwykle urokliwa i zabytkowa. Znajduje się tam wiele majestatycznych kościołów, a także niezwykle interesujących muzeów. Warto między innymi zwiedzić słynny Dom Kopernika, a także nowoczesne Muzeum Piernika, tajemnicze ruiny zamku, historyczny Ratusz itp. Oprócz tego ciekawą formą spędzenia wolnego czasu może być spacer nad Wisłą. Turystom do gustu z pewnością przypadnie także krzywa wieża, Planetarium, Geodium, pomnik Kopernika. Oczywiście ciekawych miejsc jest jeszcze więcej, toteż warto przyjechać tu na dłużej.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
apartamenty2 pokojowe2600/apartamentnocleg ze śniadaniem
pokoje1 osobowe13160-250/pokójnocleg ze śniadaniem
pokoje2 osobowe14200-290/pokójnocleg ze śniadaniem
pokoje2 osobowe270-320/pokójtypu lux,nocleg ze śniadaniem

W obiekcie jest możliwość wnoszenia opłat kartami płatniczymi.

Pokoje

W trzygwiazdkowym hotelu Gotyk znajdują się 42 pokoje oraz 2 apartamenty. Do dyspozycji klientów obiekt oddaje pokoje jednoosobowe, dwuosobowe z łożem małżeńskim , dwuosobowe z pojedynczymi łózkami oraz apartamenty 2 pokojowe z aneksem kuchennym. W obiekcie znajdują się łącznie 83 miejsca noclegowe.

Obiekt

Hotel Gotyk ulokowany jest w zabytkowej kamienicy gotyckiej z XV w. W pokojach obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. Na terenie obiektu znajduje się parking do dyspozycji gości. Recepcja mówi w języku: angielskim, niemieckim.

Imprezy i konferencje

Hotel Gotyk oferuje również możliwość wynajmu sal na szkolenia, konferencje a także spotkania firmowe. Sala na 30 osób wyposażona jest w rzutnik multimedialny, ekran oraz nagłośnienie.

Atrakcje w pobliżu

Toruń, w przeciwieństwie do innych zabytkowych miast w Polsce nie został zniszczony podczas II wojny światowej, dzięki czemu dla zwiedzających są dostępne autentyczne szlaki historyczne oraz architektura gotycka wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w1997 roku. Silna tradycja kopernikańska oferuje turystom możliwość zwiedzania domu rodzinnego Koperników, czy wizytę w Obserwatorium Astronomicznym z jednym z największych na świecie radioteleskopów.

Gastronomia

W obiekcie podczas sezonu letniego otwierany jest taras "Podniebny Zakątek", który jednocześnie mieści 16 osób. W hotelu Gotyk zlokalizowana jest również restauracja "Ciżemka", serwująca dania kuchni europejskiej.

Położenie

Hotel Gotyk to obiekt znajdujący się w samym centrum Torunia, przy Bulwarach Wiślanych, kilka kroków od ratusza oraz Domu Kopernika. Dworzec Główny ulokowany jest w odległości 1. km od hotelu. Ulica Piekary to jedna z ważniejszych historycznie i zabytkowo miejsc Torunia. Hotel Gotyk leży w sąsiedztwie kamienic gotyckich, renesansowych i manierystycznych oraz barokowych, a także spichrzy znajdujących się na Starym Mieście.

podobne w okolicy
hotele w okolicy
noclegi w okolicy