Willa Ewusia

Telefon
698 30...
adres
ul. Wieniawskiego, Busko-Zdrój, świętokrzyskie
za nocleg od
35 PLN
liczba miejsc
15

O nas

W willi znajdą Państwo pokoje noclegowe i ogrodzony parking, na którym można bezpiecznie zostawić samochód. Posiadamy pokoje dwuosobowe i z myślą o całych rodzinach, przyjeżdżających wypocząć, mamy także pokoje rodzinne dla dwóch osób dorosłych i dzieci. Każdy pokój jest wyposażony w oddzielną łazienkę. Można u nas zarezerwować nocleg wyłącznie na jedną noc, co jest plusem szczególnie dla osób, które przyjeżdżają do miasta w celach biznesowych. A wszystkich tych, którzy chcą zwiedzić piękną okolicę Buska-Zdroju, zapraszamy na dłuższe pobyty. Osoby, które przyjeżdżają komunikacją publiczną możemy po wcześniejszym uzgodnieniu przywieźć do obiektu, a po pobycie odwieźć na odpowiedni przystanek.

Willa Ewusia położona jest w pięknej uzdrowiskowej okolicy Buska-Zdroju. Willowa część miasta, bliskość sanatoriów i usług uzdrowiskowych gwarantuje komfortowy wypoczynek wszystkim kuracjuszom i turystom. Od Parku Zdrojowego dzieli nas jedynie 2-minutowy spacer, a do obiektów uzdrowiskowych można dotrzeć w 5 minut. Na wyciągnięcie ręki jest dom kultury i kościół.

Busko-Zdrój znane jest przede wszystkim z tego, że miasto posiada rozbudowaną bazę uzdrowiskową. Leczone są tu liczne schorzenia dermatologiczne, neurologiczne, reumatologiczne, układu krążenia czy ortopedyczne. Do zabiegów wykorzystuje się przede wszystkim wody jodkowo-bromkowe i siarczkowe oraz borowiny. Jednak oprócz licznych sanatoriów, w Busku są także inne atrakcje. Warto zobaczyć kościół Niepokalanego Poczęcia NMP, kościółek św. Leonarda czy ławeczkę Wojtka Belona. Opłaca się także obejrzeć zameczek Dersława czy Galerię Zieloną. Zabytkowy jest także zespół uzdrowiskowy Łazienek czy kaplicy św. Anny. Niedaleko od miasta jest piękny rezerwat Zimne Wody. Miłośnicy przyrodniczych niespodzianek powinni się też udać do Wełecza, by podziwiać tam Sosnę na Szczudłach, której korzenie wyrastają ponad powierzchnię ziemi – na kilka metrów! Sam zaś Park Zdrojowy, zaprojektowany przez Henryka Marconiego został założony w XIX wieku. Bogato zagospodarowany czaruje mieszkańców i turystów ogrodem, fontanną w centrum, aleją Mickiewicza, która jest promenadą długą na 850 metrów, obsadzoną głównie kasztanowcami. W pobliżu sanatorium „Marconiego” jest także muszla koncertowa, w której odbywa się wiele interesujących wydarzeń kulturalnych.

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN]
pokoje2 osobowe570-100/pokój

Pokoje

Pokoje z łazienkami.

Obiekt

Obiekt czynny cały rok.

Atrybuty / atuty / ważne informacje

Rodzaj oferty
pokoje dwuosobowe
Oferta dla
grupy
pary
single
podobne w okolicy
wille w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Dworzec Autobusowy Busko-Zdrój ~ 247 m
- Kościół Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju ~ 529 m
- Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju ~ 692 m
- Kościół Bożego Ciała w Busku-Zdroju ~ 742 m
- Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku Zdroju ~ 998 m
- Szpital Rejonowy w Busku Zdroju ~ 1.11 km
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju ~ 1.21 km