Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Olkusz - oferta noclegu w Olkuszu i okolice

  • 1

Noclegi w Olkuszu

Wybór Olkusza na nocleg może być odpowiedni szczególnie dla osób będących w podróży lub w delegacji. Obiekty noclegowe położone są w większości wzdłuż trasy 94, co ułatwia znalezienie obiektu zwłaszcza po zmroku, a także bezproblemowy powrót na trasę bez konieczności utraty czasu na przemieszczanie się w głąb miasta. Propozycja noclegowa Olkusza to komfortowe obiekty o średnim standardzie i nie znajdziemy tutaj propozycji wysokiej klasy obiektów hotelowych. Do wyboru jest hotel bez kategoryzacji dla bardziej wymagających (w centrum) oraz tańsze propozycje jak hostel (przy wjeździe od strony Krakowa) i schronisko czy pokoje gościnne (blisko centrum). Wybierając którykolwiek z tych noclegów można praktycznie w obrębie miasta dotrzeć wszędzie pieszo. Przed i za samym Olkuszem dominują zajazdy i przydrożne pokoje gościnne w podobnym standardzie i cenach. Olkusz wybierany jest także często jako właściwe miejsce na nocleg dla turystów, którzy chcą lepiej poznać ten rejon Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Informacje o Olkuszu

Położony na jednym z głównych szlaków handlowych wschód–zachód, pomiędzy dwoma dużymi ośrodkami jakimi są Kraków oraz konurbacja górnośląska. Olkusz dawniej sam stanowiący miejsce rozwoju przemysłu i górnictwa, dziś staje się coraz bardziej miastem satelickim dla większych ośrodków miejskich z nim sąsiadujących. Zmniejszając znaczenie przemysłu Olkusz doskonale wykorzystuje swoje położenie i swoje walory w obszarze turystyki i usług.

Srebrne Miasto na weekend

Weekend czy kilkudniowy pobyt w Olkuszu w celach turystycznych to przede wszystkim możliwość zobaczenia unikalnej i największej w Europie Pustyni Błędowskiej. Ponadto do głównych atrakcji tego regionu należą zamki (Pieskowa Skała, Tenczyn, Rabsztyn czy Ogrodzieniec) oraz cały Ojcowski Park Krajobrazowy i Dolinki Krakowskie. W samym Olkuszu zwanym Srebrnym Miastem (od dawno temu eksploatowanych kopalni srebra w tym rejonie, które aktualnie są nieczynne) można zapoznać się z ciekawą historią tego regionu. Stary Rynek wraz z przyległą świecką i sakralną zabudową, które świadczą o dziejach niedawnych, ale i też średniowiecznych. W obrębie centrum warto znaleźć czas na unikalne i stałe ekspozycje muzealne tj. Afrykanistyczne i Pożarnictwa.