Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Zamku na Skale w Lądku Zdroju

Zamek na Skale w Lądku Zdroju

Zamek na Skale to niezwykle urocze miejsce, idealne na wypoczynek dla każdego, kto chce zaznać ciszy i spokoju pośród zabytków historii. Zamek znajduje się w Trzebieszowicach w Kotlinie Kłodzkiej i jest jednym z ciekawszych miejsc.

Od siedziby rycerskiej do okazałego dworu

Zamek na Skale to budowla, która powstawała w wielu etapach. Pierwotnie bowiem na tym miejscu znajdowała się siedziba rycerska, po której do dzisiaj pozostały jedynie niewielkie ślady murów, możliwe do obejrzenia w piwnicach obecnego pałacu. Na pozostałościach tych murów rozpoczęto wznoszenie nowej siedziby, która ostatecznie została zakończona w 1613 roku. Zamek w swojej historii miał bardzo wielu właścicieli, znajdował się między innymi w rękach rodów takich jak Reichenbach, von Wallis, von Fürstenberg czy von Harbuval-Chammaré. Posiadłość była miejscem wielu wydarzeń. Obchodzono tu urodziny pruskiego króla Fryderyka Wilhelma III, które to zorganizowano w 1813 roku. Wśród wielu gości zaproszonych na tą uroczystość był między innymi car Aleksander I.

Podczas pozostawania w rękach różnych właścicieli dwór przechodził bardzo wiele prac remontowych, mających wpływ na jego wygląd. Największa tego typu przebudowa miała miejsce w XVIII wieku, nadając budynkowi charakter barokowy. Kolejne prace prowadzone w XIX i XX wieku to raczej prace mające na celu zmianę wyglądu wnętrz, przy pozostawieniu wyglądu zewnętrznego posiadłości. W roku 1945 zamek trafił w ręce Skarbu Państwa RP, a od 2004 roku jest własnością Zbigniewa Nojszewskiego.

Wypoczynek i relaks wśród historycznych wnętrz

Obecnie znajduje się tutaj czterogwiazdkowy hotel, w którym znaleźć można bardzo wiele atrakcji. Miejsce jest także dostosowane do tego, aby bez przeszkód mogły tutaj odbywać się różnego rodzaju konferencje. Restauracja pomieści spokojnie 120 osób. Zamek można zwiedzać jedynie z przewodnikiem, codziennie w godzinach od 10.00 do 17.00.

Cennik biletów na zwiedzanie zamku:

  • Osoby dorosłe - 25 zł
  • Seniorzy oraz dzieci w wieku szkolnym - 20 zł
  • Bilety grupowe ( grupy min. 6 - osobowe) - 20 zł /osoba
  • Zwiedzanie w języku angielskim - dodatkowe 30 zł ( konieczna wcześniejsza rezerwacja usługi)

Podczas zwiedzania można wziąć udział w grze terenowej, wówczas należy uiścić dodatkową opłatę 5 zł od osoby.

 

Polecane obiekty w pobliżu Zamku na Skale w Lądku Zdroju