Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy zalewu i plaży Bagry w Krakowie

Zalew i plaża Bagry w Krakowie

Kraków to miasto z bogatą historią i wieloma zabytkami, do którego ściągają co roku miliony turystów z Polski i świata. Warto zwiedzić tak ważne miejsca, jak Wawel czy Kościół Mariacki oraz piękne muzea i inne atrakcje turystyczne. W Krakowie można również znaleźć miejsca, gdzie można przyjemnie wypocząć nad wodą. Jednym z takich miejsc jest Zalew Bagry oraz plaża, która się nad nim rozciąga.

Położenie

Zalew i plaża Bagry położone są w południowo-wschodniej części miasta, niedaleko stacji kolejowej Kraków Płaszów. Najłatwiej się tutaj dostać komunikacją miejską, ale można dojechać także samochodem, kierując się w okolice ulicy Lipskiej. Następnie trzeba skręcić w Węglarską albo Józefa Rzebika. Po przejechaniu przez osiedle domków dostaniemy się w okolicę ulicy Koziej, gdzie znajduje się parking. Dalej już wystarczy przejść kilkaset metrów, by dostać się nad zalew Bagry.

Jezioro

Jest to jedno z większych jezior na terenie Krakowa. Zajmuje ponad 31 hektarów, a w najgłębszym miejscu mierzy ponad 10 metrów. Jest to zbiornik sztuczny, powstały na skutek zatopienia wyrobisk dawnej żwirowni. Okolice jeziora oraz same wody jeziora zamieszkują różne gatunki zwierząt, jak szczupaki, sandacze, okoń, małże oraz liczne gatunki ptaków. Można tutaj więc spotkać nie tylko wędkarzy, ale również miłośników ptaków, którzy mają okazję zrobić przepiękne fotografie rzadko spotykanych gatunków.

Rekreacja

Nad Zalewem Bagry znajdują się obecnie dwie wodne przystanie wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego, a także plaża ze strzeżonym kąpieliskiem. Wypoczywać można także na jednej z trzech dzikich plaż, położonych po różnych stronach zbiornika. Nad główną plażą działają punkty gastronomiczne czynne w czasie sezonu.

W letnich miesiącach można tu spotkać mieszkańców i turystów, którzy korzystają nie tylko z walorów samego jeziora. Są tu także organizowane różnego rodzaju kursy, pokazy oraz imprezy plenerowe. Do dyspozycji dzieci jest także jeden z placów zabaw, położonych na terenie osiedla. Na wodach zalewu organizowane są imprezy żeglarskie. Dużą popularnością cieszy się także strzeżone kąpielisko znajdujące się na głównej plaży, ograniczone dwoma pomostami.

Polecane obiekty w okolicy zalewu i plaży Bagry w Krakowie