Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Zabytkowego Parku Przygód w Wiśle

Zabytkowy Park Przygód w Wiśle

Wisła to perełka Beskidu Śląskiego, położona w samym jego sercu. Turyści przyciągają tutaj o każdej porze roku. Latem wyruszają w niezapomniane górskie wędrówki, natomiast zimą oddają się białemu szaleństwu. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż Wisła ze względu na położenie wśród lasów i gór Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, a także wyjątkowy mikroklimat, bijące źródła Wisły i bogate zaplecze sportowe – może pochwalić się uzdrowiskowym charakterem. Jedną z ciekawszych atrakcji jest tutaj Park Przygód.

Spacer wzdłuż Wisły

W Parku Zdrojowym Kopczyńskiego, przy odnowionym Bulwarze Księżycowym ciągnącym się wzdłuż najdłuższej polskiej rzeki, znajduje się niedawno otwarty Zabytkowy Park Przygód, w którym można podziwiać dziesięć miniatur najważniejszych budowli w naszym kraju. Rekonstrukcje wykonane zostały z kolorowej szklanej mozaiki.

Malowniczy kompleks w centrum miasta pełen zielni, kwiatów, ciekawych budynków, a zarazem doskonały punkt widokowy na Beskid Śląski, czynią z niego fantastyczne miejsce na długie spacery. Wokół miniaturowych rekonstrukcji ciągną się wybrukowane ścieżki, dzięki czemu zwiedzanie nie przestworzy problemu osobom niepełnosprawnym. Do parku można także wybrać się po zmierzchu, gdyż miniatury są atrakcyjnie oświetlone.

W Zabytkowym Parku Przygód turyści mogą podziewać najbardziej znane i cenne pod względem historycznym i patriotycznym zabytki zlokalizowane nad brzegiem Wisły. Są to: Zamek Prezydenta RP w Wiśle, Zamek Królewski na krakowskim Wawelu, górująca nad Sandomierzem twierdza obronna, Zamek w Kazimierzu Dolnym wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego, urokliwy Pałac Czartoryskich w Puławach, Zamek Królewski w Warszawie, katedra św. Janów w Toruniu, a także symbol Gdańska, czyli Żuraw. Obok miniatur umieszczono tablice edukacyjne, które pozwolą zapoznać się z najważniejszymi faktami i ciekawostkami na temat przedstawionych obiektów.

Wodna królowa

W parku znajduje się urokliwy Pomnik Źródeł Wisły. Plany wybudowania pierwszego pomnika powstały już przed II wojną światową, a wykonaniem zajął się jeden z najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy ówczesnych lat – Konstanty Laszczki. Pomnik miał postać uwodzicielskiej nimfy wodnej, przyozdobionej kwiatami oraz elementami ludowymi. Pływające ryby obficie spryskiwały dziewczynę, kroczącą przez kwieciste pola i łąki, strumieniami krystalicznej wody. Imponujący pomnik wykonany z brązu i granitu z niebanalnym przekazem został odsłonięty przez samego Prezydenta RP – Ignacego Mościckiego.

II wojna światowa zniszczyła tą misterną konstrukcję. Po jej zakończeniu podjęto próby rekonstrukcji. Obecna rzeźba autorstwa Grzegorza Łagowskiego nie jest wierną kopią, lecz zachowała dawny przekaz, detale i wygląd. Atrakcyjnie zagospodarowana przestrzeń parku zdrojowego to doskonałe miejsce na rodzinne spacery.

Polecane obiekty w pobliżu Zabytkowego Parku Przygód w Wiśle