Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Japoński we Wrocławiu

Noclegi wpobliżu Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu

Ogród Japoński we Wrocławiu

Ogród Japoński we Wrocławiu jest to miejsce niezwykłe. Znajduje się w Parku Szczytnickim w Śródmieściu miasta. Miejsce to powstało z podziwu dla japońskich ogrodów oraz sztuki ogrodowej. Podczas jego tworzenia konsultowano się ze specjalistami z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Historia ogrodu

Ogród liczy już ponad sto lat. Jego historia sięga roku 1913. W tym czasie na Hali Stulecia odbywała się Wystawa Światowa, niezwykła i wielka impreza. Ostateczny wygląd ogród zawdzięcza renowacji pod koniec dwudziestego wieku. Jest to doskonałe miejsce do poznania orientalnej kultury w Polsce. Ogród pozwala na podziwianie niezwykłych i oryginalnych roślin pochodzących z Japonii.

Odpoczynek w Ogrodzie Japońskim

Jeśli zastanawiamy się jak spędzić miło czas we Wrocławiu warto wybrać się do Ogrodu Japońskiego. Wrocław posiada wiele miejsc, które należy zobaczyć, a jednym z nich jest właśnie to orientalne miejsce. Spacer po ogrodzie japońskim pozwala na wyciszenie się oraz podziwianie typowo japońskiej sztuki i roślinności. Jest to przepiękne miejsce zwłaszcza latem. Wtedy właśnie wszelka roślinność kwitnie oraz niezwykle przyjemnie pachnie. W tym też czasie powstają idealne zdjęcia, które później cieszą nasze oczy. Ogród bowiem cieszy się niezwykłą popularnością wśród fotografów. Jest to doskonałe miejsce do zdjęć plenerowych. Jest to również dobre miejsce dla artystów, którzy w otoczeniu natury mogą tworzyć, malować lub pisać wiersze.

Wrocławski ogród japoński jest często odwiedzanym miejscem przez turystów oraz mieszkańców Wrocławia. To jeden z najładniejszych punktów rekreacyjnych w mieście. Jest to miejsce pełne inspiracji, zachęcające pięknem natury oraz pozwalające na chwilę wytchnienia oraz wyciszenia.

Możliwości zwiedzania

Dla odwiedzających ogród czynny jest w miesiącach wiosenno letnich. Ogród Japoński od 1 kwietnia do 31 października jest otwarty codziennie w godzinach od 09:00 do 19:00. Koszt wejścia do ogrodu jest symboliczny. Za bilet normalny zapłacimy cztery złote, natomiast za bilet ulgowy dwa złote. Co ciekawe dostępne są również roczne karnety, które pozwalają na wejścia bez ograniczeń. Koszt takiego karnetu to jedyne dwadzieścia złotych. Osoby, które chcą w ogrodzie zrealizować różnego rodzaju sesje (na przykład ślubne) muszą wykupić wstęp za sto złotych.

Więcej informacji na stronie: http://www.ogrod-japonski.wroclaw.pl/

Polecane obiekty wpobliżu Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu