Uzdrowisko Dąbki

Zdrowy klimat i piękna przyroda to czasami wszystko czego potrzebujemy, żeby podreperować nasze zdrowie. Ze względu na cudowny mikroklimat panujący w miejscowości Dąbki oraz wyjątkowo czyste powietrze postanowiono nadać jej status uzdrowiska. Jest to miejsce, w którym najczęściej leczone są dzieci cierpiące na różne schorzenia układu oddechowego. Bardzo często przybywają tutaj ze swoimi opiekunami na wakacjach dodatkowo dbając o zdrowie.

Po zdrowie do Dąbek

Dolegliwości układu oddechowego to nie jedyne schorzenia, króre leczone są w ośrodkach uzdrowiskowych. Na przyjazd do sanatorium w Dąbkach decydują się także osoby cierpiące na choroby układu krążeniowego, reumatyzm, alergie, nerwice, choroby związane z układem pokarmowym i tym podobne.

Na terenie uzdrowiska znajduje się aż 5 sanatoriów, szczególnie obleganych podczas miesięcy w sezonie letnim. Z tego też powodu decydując się na skorzystanie z okazji do podreperowania zdrowia w Dąbkach należy pamiętać o dość wczesnym zabukowaniu naszego pobytu w ośrodku. Znacząca część turystów i kuracjuszy chwali sobie pobyt w Dąbkach i uznaje, że stan ich zdrowia dzięki klimatowi i zastosowanym terapiom rzeczywiście uległ poprawie.

Mapa

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!