Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Rezerwatu przyrody Dolina Kamionki

Rezerwat przyrody Dolina Kamionki

W miejscowości Międzychód położonej w województwie wielkopolskim, od 2014 roku istnieje przepiękny Rezerwat Przyrody Dolina Kamionki o charakterze florystycznym. Rezerwat ten należy do Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, zajmuje około 0,5% jego całkowitej powierzchni. Jego powierzchnia to około 60 ha. Celem stworzenia tego pięknego rezerwatu była ochrona tych niezwykłych rejonów, a w szczególności lasów liściastych.

Piękno przyrody

Do ścisłej ochrony rezerwatu należy południowy fragment doliny rzeczki Kamionki. W miejscu tym znajdują się przede wszystkim lasy z niezwykłymi drzewami. Przeważają tu olsy oraz grądy, a także cisy, które same się odradzają, co jest niezwykle ciekawym zjawiskiem. Rośnie tutaj wiele pomników przyrody, do nich przede wszystkim należą buki, które są bardzo wysokie i bardzo stare. Górują one nad całym rezerwatem. Jeśli chodzi o roślinność gęsto porastającą runo to przeważają tu wawrzynek wilczełyko, podkolan biały czy buławnik czerwony.

Co ciekawe można nawet znaleźć kilka krzaczków z dziką maliną, która latem silnie owocuje. Spacerując po rezerwacie można się natknąć na listerę jajowatą, niezwykłe odmiany bluszczu, które pną się po ziemi i po drzewach czy pełnik europejski i storczyki, które bujnie porastają wielkie łąki. Szczególnie wiosną tereny te wyglądają niezwykle malowniczo. Przez Rezerwat Przyrody Dolina Kamionki biegnie szlak turystyczny Mniszko-Kamionna, który jest oznaczony na czerwono.

Spacery po leśnych ścieżkach

Rezerwat zachował swój kameralny charakter. Rzadko rejony te odwiedzają turyści, bo nie wszyscy wiedzą o szlakach, które przez niego przechodzą. Dlatego też rezerwat jest bujnie porośnięty roślinnością, rośliny są soczyście zielone, pięknie pachną. W lesie można odetchnąć pełną piersią i nawdychać się czystego i świeżego powietrza. Warto wybrać się na spacer po rezerwacie, w ten sposób nacieszyć się tą niezwykłą okolicą, która jest nadal dziewicza i nieco dzika. Więcej informacji na temat Rezerwatu Przyrody Dolina Kamionki dostępnych jest pod adresem: http://www.dolinakamionki.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Rezerwatu przyrody Dolina Kamionki


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!