Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu plaży nad Jeziorem Karsińskim w Swornegaciach

Plaża nad Jeziorem Karsińskim w Swornegaciach

Jezioro Karsińskie to duże kaszubskie jezioro położone na Równinie Charzykowskiej rozciągające się na powierzchni 679 ha i osiągające głębokość nawet do 27 metrów. W miejscowości Swornegacie na turystów czeka piękna plaża, która jest wspaniałą atrakcją dla wszystkich miłośników sportów wodnych. W wielu miejscach plaża porośnięta jest trawą, jednak bez trudu turyści mogą znaleźć również miejsca piaszczyste. Z uwagi na to, że Jezioro Karsińskie zasilane jest rzeką Brdą, miłośnicy kajakarstwa znajdą tutaj idealny dla siebie szlak wodny, z którego będą mogli podziwiać krajobraz Borów Tucholskich.

Relaks nad jeziorem

Wzdłuż plaży, nad samym jeziorem położone są liczne domki kempingowe, dzięki czemu teren wokół jeziora spełnia ważną funkcję turystyczną. Jezioro Karsińskie to także doskonałe miejsce dla żeglarzy. Nie bez powodu na tym terenie, każdego roku odbywają się zawody żeglarskie - jezioro od dawna polecane jest bowiem przez Mateusza Kusznierewicza jako idealne miejsce do żeglowania. Wzdłuż jeziora Karsińskiego biegnie również szlak rowerowy, którym można dojechać do pobliskich miejscowości. Miłośnicy sportów wodnych znajdą tutaj również liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Raj dla wędkarzy

Swornegacie i jezioro Karsińskie to także doskonała baza wypadowa dla wędkarzy. Z uwagi na to, że jezioro jest bardzo czyste wędkarze bez trudu mogą tu złowić płocie, leszcze, okonie i sandacze, ale zdarzają się także węgorze, karpie, czy wzdręgi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby legalnie oddać się swojej pasji wędkowania niezbędne jest uzyskanie wcześniej odpowiedniego zezwolenia. Ceny pozwolenia różnią się od rodzaju wędkowania (z brzegu, z łodzi, czy spinning z brzegu lub z łodzi) i wahają się od ok. 100 zł do 350 zł za sezon. Pozwolenie, można wykupić w Gospodarstwie Rybackim w Charzykowach, a także w pobliskich sklepach wędkarskich, ważne jest łącznie z kartą wędkarską. Na jeziorze Karsińskim oferowane jest także wędkowanie z przewodnikiem, co może być dobrym pomysłem dla początkujących wędkarzy. Tutejsi mieszkańcy zgodnie potwierdzają, że przewodnik zna najlepsze miejsca połowu i taka wycieczka zawsze kończy się doskonałym wędkowaniem.

Polecane obiekty w pobliżu plaży nad Jeziorem Karsińskim w Swornegaciach