Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach

Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach

Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego to jedna z najpopularniejszych atrakcji kaszubskiego regionu. Swornegacie - miejscowość, w której usytuowany jest wspomniany dom, położona jest w malowniczym regionie Kaszub w pobliżu Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Parku Narodowego Bory Tucholskie.

Unikatowe przedmioty

Niewielki budynek, w którym znajduje się centrum rękodzieła powstał w 2005 roku na bazie projektu znanego architekta Jana Sabiniarza. Utrzymana w charakterystycznym stylu chata, podzielona jest na szereg izb, gdzie turyści mogą zapoznać się z wieloma dziełami stworzonymi przez tamtejszych artystów. Zwiedzający mają także możliwość obejrzenia starych przedmiotów wykorzystywanych przed laty w tutejszych domostwach. Jeśli natomiast chodzi o rękodzieła, można je nie tylko oglądać, ale także kupić, co pozwala rękodzielnikom nieustannie rozwijać się i podtrzymywać tradycję własnoręcznego tworzenia.

Interesujące warsztaty

Na parterze Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego znajduje się regionalna izba, gdzie mieści się punkt informacyjny dla turystów, zaopatrzony w szereg map i przewodników. Z kolei na piętrze chaty znajduje się przestrzeń wykorzystywana do organizowania cyklicznych wystaw kaszubskich. Warto tutaj wspomnieć o wystawie obrazów Katarzyny Marciniak czy wystawie grafiki Władysława Kowalskiego. W Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego organizowane są także ciekawe warsztaty, na które wstęp jest płatny i wynosi ok. 10 zł dla jednego uczestnika. Do najbardziej popularnych i cieszących się dużym zainteresowaniem należą warsztaty wypieku chleba, podczas których uczestnicy mogą poznać regionalne receptury i uczestniczyć w długim procesie wypieku.

Miłośnicy malowniczych krajobrazów z pewnością docenią przepiękne tereny wokół tego kaszubskiego domu. W jego pobliżu znajduje się bowiem piękny sad gruszy i jabłoni. Obecnie rośnie tam około 70 drzew i jak zapewniają mieszkańcy kaszubskiej wsi, w przyszłości owoce zostaną wykorzystane do tradycyjnych regionalnych przetworów.

Zwiedzanie

Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego otwarty jest codzienne z wyjątkiem poniedziałków. Od wtorku do piątku czynny jest w godzinach od 10:00 do 17:00, w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00. Warto jednak pamiętać, że w niedziele Dom Rękodzieła czeka na turystów tylko w okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu. W pozostałych miesiącach muzeum w niedziele jest nieczynne.

Polecane obiekty w pobliżu Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach