Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Miniatur Budowli Świata w Mysłakowicach

Park Miniatur Budowli Świata w Mysłakowicach

Park Miniatur Budowle Świata w miejscowości Mysłakowice położony jest przy trasie z Jeleniej Góry do Karpacza. Znajdują się tutaj miniatury wielu najbardziej znanych budowli z pięciu kontynentów. Goście mogą zobaczyć modele istniejących budynków oraz tych, które nie zachowały się do naszych czasów. Przygotowano miniatury starożytnych świątyń, średniowiecznych zamków i współczesnych drapaczy chmur.

Park Miniatur Budowle Świata

Miniatury zrealizowano w skali 1:25, 1:50 lub 1:100. Dzięki zastosowaniu różnych skal możliwe było ukazanie wszystkich szczegółów budowli. Nad modelami pracowali profesjonaliści z pracowni parku. Miniatury przygotowano w oparciu o szczegółowe plany budynków, opracowane na podstawie dokładnej dokumentacji technicznej i fotografii. W czasie prac uwzględniono najdrobniejsze szczegóły.

W Parku Miniatur Budowli Świata można zobaczyć pomniejszone kopie takich budowli jak: Zamek Neuschwanstein, Katedra Matki Bożej z Aparecidy w Brazy, Tadż Mahal, Świątynia Kopuła Na Skale, Krzywa Wieża w Pizie, Biały Dom, Auditorio de Tenerife, Brama Brandenburska, Big Ben. W przypadku budowli, które zostały zniszczone lub zburzone, odtworzono je w stanie oryginalnym, żeby ukazać w pełni ich wygląd. Dzięki temu turyści na terenie parku mogą zobaczyć między innymi grecki Partenon w nienaruszonym stanie.

Walory edukacyjne

Każdy eksponat na terenie parku opatrzony jest tabliczką, na której znajduje się informacja na temat danego obiektu, jego historii oraz związanych z nim ciekawostek. Zwiedzanie jest więc doskonałą okazją do poznania w ciągu jednego popołudnia najciekawszych zabytków i projektów architektonicznych z całego świata. Dzięki starannej pracy modelarzy można obejrzeć z bliska wszystkie detale, dekoracje, a nawet fakturę powierzchni. Prace nad tworzeniem kolejnych miniatur nadal trwają, dlatego każdego roku w parku przybywają nowe eksponaty. Znajduje się tu również kawiarenka, gdzie można odpocząć po tak interesującym spacerze.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: 10.00 do 18.00. Cena biletów: normalny - 14 zł, ulgowy - 12 zł. Więcej szczegółów można poczytać pod adresem http://www.budowleswiata.com/

Polecane obiekty w pobliżu Parku Miniatur Budowli Świata w Mysłakowicach


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!