Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu parku miejskiego w Koninie

Park miejski w Koninie

Park im. Fryderyka Chopina w Koninie znajduje się w sercu Starówki. Już w 1832 roku założono w tym miejscu dwa małe zagajniki, które miały stanowić teren rekreacyjny dla mieszkańców miasta.

Historia parku

W 1843 roku miejscowym urzędnikom udało się zmienić jeden z zagajników w park miejski. Wybudowano tam altankę, ustawiono kilka ławek i stworzono alejki spacerowe. Wszystkie prace przy zakładaniu parku zostały wykonane własnoręcznie przez mieszkańców miasta. "Ogród spacerowy", który powstał w ten sposób, stał się popularnym miejscem wypoczynku i popołudniowych spacerów. Przez kolejne lata park stopniowo zwiększał swoją powierzchnię. W latach 50. XX wieku zbudowano wał powodziowy, który w końcu zabezpieczył park przed wylewającymi wodami Warty. 10 lat później rozpoczęto budowę amfiteatru. W 1974 zaczęto natomiast tworzenie mini zoo.

Mini Zoo

Jest to ulubiona przez dzieci atrakcja. Ogród zoologiczny zaczęto tworzyć w 1974 roku i od tamtej pory pojawiały się w nim nowe zwierzęta między innymi osły, kuce szetlandzkie, daniele, konie, kozy karłowate, kozy syryjskie, strusie emu, bażanty, świnki wietnamskie. Na terenie parku znajduje się ptaszarnia, w której można zobaczyć myszołowy, bażanty i papużki. Pod koniec 2001 roku w mini zoo łącznie znajdowało się około 100 zwierząt. W parku znajduje się także ciekawa szata roślinna kasztanowce, topole włoskie, sosny, buki i modrzewie oraz dwa dęby, które zostały uznane za pomniki przyrody.

Przyrodnicza Ścieżka Edukacyjna

Na terenie parku znajduje się również Przyrodnicza Ścieżka Edukacyjna. Park stanowi jeden z najbardziej interesujących i wartościowych kompleksów starodrzewu na terenie miasta. W połączeniu z mini zoo fakt ten jest wykorzystywany w celach edukacyjnych. Na tabliczkach opisano pomniki przyrody oraz stare drzewa. Najważniejszym celem istnienia ścieżki jest uświadomienie zagrożeń dla środowiska naturalnego, które występują w okolicach Konina, a także nauka szacunku dla przyrody. Ścieżka pomaga w zrozumieniu współzależności, które występują między składnikami środowiska oraz działalnością prowadzoną przez człowieka.

Polecane obiekty w pobliżu parku miejskiego w Koninie